Clock Machine z Prognozami u Bazyla [fotorelacja]

Clock Machine
fot. Natalia Nazar

Płyta Clock Machine ukazała się 15 marca 2019 roku, a fani zespołu z Poznania mogli już posłuchać nowych utworów na żywo. Wszystko to za sprawą koncertu, który 14 marca odbył się w Klubie u Bazyla. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

Przed Clock Machine, aby rozgrzać zebraną w Klubie u Bazyla publiczność, wystąpiła Kasia Tontor. Ta uzdolniona wszechstronnie dziewczyna spisała się rewelacyjnie w roli supportu. Jest kompozytorką, autorką tekstów, ale przede wszystkim wokalistką. I swoim śpiewem oraz delikatnymi melodiami Kasia przygotowała nas na to, co miało wydarzyć się chwilę później.

Gwiazda wieczoru

Najważniejsi jednak tego wieczoru byli Clock Machine. Warto było czekać na to, co miało się wydarzyć. Niezaprzeczalnie i bez wątpienia było to rewelacyjne wydarzenie. Klub u Bazyla był wypełniony po brzegi, nic dziwnego, jako że bilety szybko się wyprzedały. Już na początku Igor zapowiedział, że ich głównym celem jest zaprezentowanie ich nowych kawałków z płyty Prognozy. Jak zaplanowali, tak też zrobili. I te właśnie utwory na żywo brzmnią wyśmienicie. Idealnie nagłośniony bas mocno się wyróżnia i sprawia, że momentami cała uwaga skupiona jest na Konradzie Niklu. O tym, z jak wielką lekkością śpiewa Igor można rozpisywać się godzinami. Niezależnie, czy utwór jest w języku polskim, czy angielskim, brzmi to zwiewnie i hipnotyzująco.

Clock Machine w Poznaniu wystąpiło w składzie: Igor Walaszek (wokal), Konrad Nikiel (gitara basowa), Kuba Wojtas (gitara) oraz Piotr Wykurz (perkusja). Przygotowali set, który rzeczywiście przedstawiał najnowsze utwory, ale nie zabrakło też tych starszych z Clock Machine EPGreatest Hits i Love. Największe jednak wrażenie zrobiły Sense of Space i Igo’s Flow oraz zagrane na sam koniec Prognozy.

 

 

Pozostałe koncerty Clock Machine w ramach obecnej trasy:

  • 15 marca – Warszawa – NIEBO
  • 16 marca – Sopot – Sfinks700
  • 23 marca – Radom – Amfiteatr
  • 24 marca – Łódź – Scenografia
  • 28 marca – Kraków – Klub Studio
  • 30 marca – Lublin – Dom Kultury

 

Wywiad z zespołem -> O nowej muzyce i pingwinach rozmawialiśmy z Clock Machine!

O nowej muzyce i pingwinach rozmawialiśmy z Clock Machine!