10 kandydatów na alternatywny przebój lata 2019

10 kandydatów na alternatywny przebój lata 2019
10 kandydatów na alternatywny przebój lata 2019

Wraz z początkiem lata artyści wypuszczają nowe, wakacyjne single, walcząc o zaszczytny tytuł przeboju lata. Zobaczcie nasze zestawienie 10 utworów, które mają szansę na zdobycie tytułu alternatywnego przeboju lata 2019.

 1. Męskie Granie Orkiestra 2019 – Sobie i Wam

  Prawdopodobnie nie ma osoby, która nie znałaby zeszłorocznego, przebojowego hymnu Męskiego Grania pt. Początek. W tym roku oczekiwania wobec piosenki promującej trasę koncertową były bardzo wysokie, a fani wydarzenia od miesięcy spekulowani kto będzie w składzie jubileuszowej, dziesiątej orkiestry. Ostatecznie wybór padł na skład: Kasia Nosowska, Krzysztof Zalewski, Organek i Igo. Czy Sobie i Wam powtórzy sukces hitowego Początku?

 2. Dawid Podsiadło – Trofea

  Trofea to kolejny singiel z wydanego w zeszłym roku, bestsellerowego albumu Dawida Podsiadło pt. Małomiasteczkowy. Utwór ten zajmuje już kolejny tydzień na szczycie zestawienia Airplay – najpopularniejszych piosenek granych w polskich radiostacjach. To zdecydowanie najmocniejszy kandydat na hit tegorocznych wakacji i raczej ciężko będzie znaleźć utwór, który zagroziłby jemu wysokich pozycji na listach przebojów.

 3. Schafter – hot coffee

  Ten zaledwie 16-letni raper ze Śląska w ciągu kilku miesięcy stał się najpopularniejszym artystą na polskim Spotify. Jego talent został dostrzeżony już przez branżę muzyczną – artysta otrzymał nominację do nagród Popkillery 2019 w kategorii Odkrycie Roku. Najnowszy singiel Schaftera pt. hot coffee podbija serwisy cyfrowe i zbiera rekordową ilość odsłuchań. Czujemy, że Schafter może sporo namieszać na polskiej scenie hip-hopowej.

 4. Muniek Staszczyk – Pola

  To pierwszy solowy singiel lidera T.Love, Muńka Staszczyka, po zawieszeniu działalności zespołu. Za warstwę muzyczną utworu odpowiada m.in. Dawid Podsiadło, a jak wiadomo, wszystko czego dotknie Dawid… zamienia się w przebój.

 5. Kortez – Doskonały Dzień

  Doskonały Dzień to utwór promujący letnią trasę koncertową Korteza Holiday Tour. Piosenka jest coverem utworu Mjesto za dvoje bałkańskiego zespołu Letu Stuke. Początkowo polską wersję tego utworu wykonywać miał Piotr Rogucki, a następnie propozycję nagrania swojej wersji otrzymał Muniek Staszczyk. Ostatecznie piosenka trafiła do Korteza i to jego wykonanie cieszy dziś nasze uszy. Posłuchajcie sami!

 6. Mrozu – Aura

  To tytułowy singiel z nowej płyty Mroza pt. Aura. Niezwykle energetyczny, rock’n’rollowy utwór, utrzymany w stylistyce lat 70-tych. Niech ta aura sprzyja nam tegorocznego lata.

 7. Daria Zawiałow – Hej Hej!

  To letnia propozycja Darii Zawiałow z premierowego albumu artystki pt. Helsinki. Utwór będzie można usłyszeć na żywo na licznych festiwalach muzycznych, na których wystąpi artystka tego lata. 

 8. Mery Spolsky – FAK

  FAK to pierwszy singiel z nadchodzącego, drugiego albumu Mery Spolsky. Utrzymany w stylu techno refren wprowadza słuchaczy w trans, a artystka pokazuje serdeczny palec środkowy, sprzeciwiając się wszechobecnemu złu. Aż chce się tańczyć!

 9. The Dumplings – Bez słów

  Utwór powstał na potrzeby kampanii społecznej marki Durex Gorące Letnie Noce. Sensualne Bez Słów z pewnością będzie towarzyszyć letnim zbliżeniom

 10. Sorry Boys – Absolutnie, Absolutnie

  Absolutnie, absolutnie to singiel promujący najnowszy album zespołu Sorry Boys pt. Miłość. Gitarowy utwór z charyzmatycznym wokalem Beli Komoszyńskiej zdobywa serca coraz większej ilości słuchaczy. Absolutnie uwielbiamy ten utwór!