Mery Spolsky w nowym utworze Fak

Mery Spolsky w nowym utworze Fak
fot. Asia Babiel

Mery Spolsky zapowiada swój drugi album! W sieci pojawił się właśnie singiel Fak.

MERY SPOLSKY,  to muzyczny solo-performance i samozwańczy pop spolsky. Pod tym pseudonimem kryje się niesamowicie oryginalna i uzdolniona Maria Żak. Sama pisze teksty, komponuje muzykę, produkuje i aranżuje piosenki, projektuje ubrania, gra na gitarze. Czasem zdarzają się klawisze, ale tylko dlatego, że są czarno-białe. W ubraniach, które projektuje góruje kolor czarny, biały i czerwony – charakterystycznym elementem są tez paski i czerwone krzyże.

W 2017 roku ukazał się utwór Miło Było Pana Poznać, który był pierwszym singlem zapowiadającym długogrający debiut artystki. Kilka miesięcy później, we wrześniu, premierę miał pierwszy album Mery o tym samym tytule. Miło Było Pana Poznać zostało nominowane do nagrody Fryderyk 2018 w kategorii Fonograficzny Debiut Roku oraz Album Roku Elektronika.

Mery Spolsky w nowym utworze Fak

7 czerwca 2019 roku ukazał się pierwszy singiel zapowiadający kolejny album Mery, który ukaże się nakładem Kayaxu. Premiera drugiego krążka artystki zapowiedziana jest na jesień tego roku. Utwór Fak jest jakby manifestem i przypomina, że nie mówi się drugiej osobie źle i nie mówi się nigdy o sobie źle. Za jego produkcję odpowiada No Echoes i Mery, która zajęła się tekstem. Teledysk do Faka został utrzymany w znanej już fanom stylistyce kolorystycznej. Jego reżyserią zajął się Dorota Boruń i zatańczyli tancerze z Egurrola Dance Agency.

Po wydaniu swojego pierwszego singla „Miło Było Pana Poznać” zdecydowałam, że nie będę już nigdy używać przekleństw w kolejnych piosenkach, dlatego singiel promujący drugą płytę nazywa się FAK. Auuu!
W tej piosence i klipie znalazło się wszystko co uwielbiam: techno brzmienia, krzyże, rozczulające gitary, pasky, hamburger, grafiky rysowane przez Mamę Spolsky, japońskie koturny i aluzje do moich muzycznych idoli Die Antwoord i Dua Lipy. Jestem very much szczęśliwa, że mogę Wam już pokazać FAKA! – Mery o nowym utworze

Lato z Mery Spolsky

Na razie na letniej trasie Mery znalazły się tylko 4 przystanki, ale wierzymy, że z czasem pojawi się ich więcej. Artystkę będzie można usłyszeć na takich festiwalach jak:

15.06 Co Jest Grane 24 Festival
22.06 Ster Na Bydgoszcz 53N, 18E
13.07 Białystok New Pop Festival
15-17.08 Olsztyn Green Festival

Gorąco zapraszamy na koncerty! Jeśli chcecie być na bieżąco z nowymi datami pojawiającymi się w harmonogramie Mery zachęcamy do obserwowania jej profilu na Facebooku.