Wiosna! Ach, to ty! Czas uporządkować swoje życie!

Dzisiaj pierwszy dzień astronomicznej wiosny! A co to oznacza w praktyce? Czas porządków, zarówno tych w szafach, jak i w naszym życiu. Słowem – zmiany! Za co się zabrać, od czego zacząć? My proponujemy literaturę, która ułatwi Wam podjęcie wielu tego typu decyzji.

Zacznijmy od diety

Nowy rok, nowy ja! Kto tego nie zna? To jedno z najpopularniejszych noworocznych postanowień, jednak każdy zostawia je dopiero na wiosnę. Do lata niedaleko, więc warto zastanowić się, co będzie dla nas najlepsze. W tym celu polecam książkę Dieta Smartfood. To pozycja idealna dla nowicjuszy fit świata. Zawiera wskazówki odnośnie diety, opisuje cenne składniki produktów, ciekawostki, mity i fakty oraz proste przepisy.

Gdy już nabędziecie podstawowe informację, warto zajrzeć do książki Bez glutenu, bez wyrzeczeń. Znajdziecie tam wiele ciekawych pomysłów i inspiracji, a przepisy są proste, szybkie i niezbyt kosztowne. W dodatku – jak sama nazwa mówi – przepisy ani nie zawierają glutenu, ani nie wymagają wyrzeczeń. Każdy łasuch znajdzie przepis na coś słodkiego, a dodatkowo zgubi zbędne kilogramy!

fot. Diana Łętocha

Niektórzy z nas miewają różnego rodzaju problemy bądź nietolerancje żywieniowe. W tym celu proponuję zapoznać się z pozycją Hashimoto – droga do uzdrowienia siebie. Jest to książka napisana przez osobę chorującą na tę podstępną chorobę. Opisuje ją ze szczegółami, podaje objawy i sposoby leczenia, a także przykładową dietę. Poradnik ten skierowany jest głównie do osób chorych na hashimoto, ale zawiera wiele cennych rad dla każdego mającego jakąkolwiek nietolerancję, bądź zdrowego człowieka.

Czas na trening!

Dieta dietą, ale wypadałoby zasięgnąć po jakiś sport. A jaki idealnie spala tłuszcz? Oczywiście, trening cardio. Proponuję zatem bieganie – sport przyjemny, nie kosztowny oraz bardzo skuteczny. Bez względu na to, czy jesteś aktywnym biegaczem, czy nowym hobbistą, polecam Osobisty dziennik biegacza. Dowiecie się, jak uprawiać ten sport tak, by uniknąć kolki bądź kontuzji oraz jak nabrać wprawy, by wkrótce być może sięgnąć nieco wyżej i biegać w maratonach!

Fot. Diana Łętocha

Po prostu relaks…

Dietę i sport już omówiliśmy, teraz czas na coś równie ważnego, o ile nie najważniejszego – należy zadbać o nasz umysł. Nie ma nic gorszego niż stres i liczne problemy, bez pomysłu na ich rozwiązanie. Jak się uwolnić od wszelakich psychicznych obciążeń? Zapoznajcie się z poradnikiem Subtelnie mówię fuck. W jasny i humorystyczny sposób opisane są sposoby na rozluźnienie i zmianę swojego postrzegania na bardziej optymistyczne.

Jeśli potrzebujemy relaksu, ciszy i spokoju wewnętrznego, warto poznać bliżej filozofię buddyzmu. Książka Droga Zen zawiera szczegółowy opis tejże filozofii od początków historycznych, po tę dzisiejszą. Zawiera także szereg ciekawostek i opowiastek, opisów tradycji i zwyczajów mnichów oraz ich życie od wewnątrz.

 

Teraz możemy zaczynać porządki i w domu i w głowie! A ciebie która książka skłoniła do zmian?