„HASHIMOTO – droga do uzdrowienia siebie” – Beata Abramczyk [recenzja]

Fot. Diana Łętocha

Napisałam w niej całą moją podróż życia związaną ze zdrowiem, wszystko to czego doświadczyłam, z czym przyszło mi się zmagać. Czego się nauczyłam. Jak znalazłam przez chorobę Hashimoto drogę do uzdrowienia duszy i ciała. Jak zmieniło się moje życie.
Z tym wszystkim pragnę się podzielić, abyś i TY mogła powiedzieć o swoim życiu, że jesteś jego reżyserem. I, że to TY kochana piszesz scenariusz własnego Życia czyniąc go arcydziełem. A choroba jest tylko małym przystankiem, aby doświadczyć i pokochać siebie

~ Beata Abramczyk

Hashimoto – co to w ogóle oznacza? Czy jest to choroba? A jeśli tak – skąd się bierze? Kogo dotyka? Jak się ją leczy? Pytań jest multum, ale na szczęście wszystkie odpowiedzi kryją się w książce Beaty Abramczyk. Hashimoto to nieuleczalna choroba tarczycy, bardzo przebiegła i trudna do zdiagnozowania. Objawy występują stopniowo; z początku atakują delikatnie, by po czasie pojawić się ze zdwojoną siłą. Mimo wszystko, z hashimoto można żyć i znacząco złagodzić wszelkie objawy. W jaki sposób? Zapraszamy do zapoznania się z książką.

HASHIMOTO – DROGA DO UZDROWIENIA SIEBIE

Autorkę książki życie nie szczędziło – już od dziecka miała problemy ze zdrowiem, a z czasem było tylko gorzej; poronienie, uczulenia, paraliże, rak, liczne infekcje, co z kolei przyczyniało się do problemów w pracy czy domu. Mało tego, kobieta regularnie chodziła do lekarzy, tracąc mnóstwo pieniędzy i nerwów, bowiem żaden nie potrafił wprost określić, co właściwie jej dolega. Dopiero po długim czasie zdiagnozowano hashimoto. Autorka miała wszystkie możliwe objawy; źle spała, ciągle chorowała, wypadały jej włosy, stresowała się nadmiernie, miała wyniszczoną skórę, wszystko ją drażniło i co najgorsze – nie rozumiała, co ludzie do niej mówią. Kobieta zainteresowała się tą dziwną chorobą i czytała, wciąż czytała na jej temat. Diametralnie zmieniła swój styl styl życia – zaczęła zdrowo się odżywiać, ćwiczyć i dużo się modliła, ale przede wszystkim – zmieniła swój sposób myślenia. Czy to jest ten idealny przepis na walkę z chorobą?

Moja historia

Hashimoto jest napisane w pierwszej osobie liczby pojedynczej. Składa się z licznych, choć krótkich rozdziałów, w których krok po kroku autorka wyjaśnia przebieg choroby ze wszystkimi detalami. Dzięki jej książce dowiemy się czym jest hashimoto, jak się objawia, jakie badania ją zdiagnozują, w jaki sposób się leczyć, a ponadto sporo informacji o życiu prywatnym Beaty Abramczyk i o ludziach, którzy towarzyszyli jej w tej trudnej drodze do uzdrowienia. Znajdziemy również kilka przepisów na zdrowe posiłki i porady w sprawie kosmetyków, a także spis książek inspirujących autorkę. Poradnik zwieńczony jest pięknymi ilustracjami związanymi z tematyką.

I ty masz w sobie moc i siłę, by zmieniać swoją rzeczywistość, by sama pisać scenariusz własnego życia

Wielki plus należy się pani Beacie za to, że potrafiła w jednej, niewielkiej książce zawrzeć wszystkie istotne informacje. Opowiada je w bardzo prosty i konkretny sposób, przy czym nie zanudza, a jedynie wzmaga ciekawość czytelnika. Dodatkowym plusem jest fakt, że autorka opisuje wszystko ze szczerością na podstawie swoich przeżyć, czym wzbudza zaufanie i dodaje autentyczności poradnikowi. Książkę szybko i przyjemnie się czyta, jest idealną lekturą w wolny dzień.

Polecam Hashimoto wszystkim, bez względu na to, czy słyszeliście o tej chorobie, czy nie – znajdziecie tam sporo interesujących informacji, nie tylko dotyczących choroby, ale także stylu życia i zachęty do zmian na lepsze.