Reedycja debiutanckiej płyty Sistars

Sistars
fot. materiały prasowe

To będzie prawdziwy powrót do przeszłości. Natalia i Paulina Przybysz zapowiedziały reedycję Siły Sióstr – debiutanckiego albumu Sistars. Premiera odbędzie się 21 września.

Od premiery kultowego albumu Sistars minęło już 14 lat. Od dawna niedostępna płyta ukaże się w wersji CD oraz na winylu. Zamówienia przedpremierowe można składać za pośrednictwem strony internetowej.

Najważniejsze momenty w karierze Sistars

Zespół został założony w 2001 roku w Warszawie w składzie Paulina i Natalia Przybysz (śpiew), Marek Piotrowski (instrumenty klawiszowe), Bartek Królik (gitara basowa, śpiew) i Marcin Ułanowski (perkusja). Debiutancki album zespołu zatytułowany Siła Sióstr ukazał się w 2003 roku. Został on wydany w wytwórni Wielkie Joł i mocno namieszał na polskiej scenie muzycznej. Materiał dotarł do pierwszego miejsca zestawienia najchętniej kupowanych płyt – OLiS, a w stacjach radiowych triumfy święciły single Synu oraz Spadaj. Formacja otrzymała także liczne nagrody i wyróżnienia w tym dwa Fryderyki w kategoriach “Nowa Twarz Fonografii” i “Album Roku – Hip Hop”.

Zespół triumfował również na gali rozdania Fryderyków w 2004 roku. Wszystko za sprawą prawdopodobnie najpopularniejszej piosenki w karierze Sistars – Sutra, która została wyróżniona w kategorii “Produkcja muzyczna roku”. We wrześniu 2005 roku do sprzedaży trafił drugi studyjny album grupy – A.E.I.O.U. Płytę promowały single Na dwa oraz Skąd ja cię mam. Krążek był jednym z lepiej sprzedających się wydawnictw w Polsce i uzyskał status złotej płyty. Otrzymał on nagrodę polskiego przemysłu muzycznego w kategorii “Album Roku – Hip Hop”.

W 2006 roku zespół zawiesił działalność, a siostry Przybysz skupiły się na działalności artystycznej w solowych projektach. Bartek Królik i Marek Piotrowski skoncentrowali się na występach w zespole Łąki Łan. W 2011 roku grupa wystąpiła podczas jednorazowego koncertu w ramach Orange Warsaw Festival. Natomiast rok później formacja wznowiła działalność. W 2013 roku do rozgłośni radiowych trafiła pierwsza po reaktywacji zespołu piosenka Ziemia. Niestety powrót nie trwał długo, gdyż tego samego roku w wyniku nieporozumień formacja została ponownie rozwiązana.

Solowe projekty sióstr Przybysz

Po zakończeniu działalności przez zespół Sistars obie siostry zajęły się swoimi karierami solowymi, w których bardzo dobrze się odnalazły. Natalia do tej pory wydała pięć solowych płyt. Na czterech usłyszymy autorski materiał, a jedna to piosenki z repertuaru Janis Joplin. Szczególnie dobrze przyjęte zostały ostatnie dwa albumy wokalistki. Wydany w 2014 roku – Prąd oraz zeszłoroczne Światło nocne. Na swoim koncie ma również świetnie przyjętą płytę Woman Blue, nagraną z zespołem Shy Albatross.

Kariera młodszej Pauliny jest trochę mniej spektakularna, choć nie sposób odmówić jej talentu, charyzmy i dużej wrażliwości muzycznej. Do tej pory piosenkarka, wydała trzy solowe albumy: Soulahili w 2008 roku, Renesoul w 2011 roku oraz Chodź tu w 2017 roku. To właśnie ten ostatni album, wydany pod szyldem Kayax zebrał najlepsze recenzje i wprowadził Paulinę Przybysz do czołówki najpopularniejszych artystek w polskiej muzyce alternatywnej.

Wspólna trasa koncertowa sióstr Przybysz

Jesienią tego roku będzie miało miejsce niesamowicie interesujące wydarzenie. Siostry Przybysz po raz kolejny połączą siły i wyruszą w trasę koncertową po największych miastach w Polsce. Na koncertach artystki zaprezentują utwory ze swoich najnowszych albumów. Organizator Follow The Step zapowiada niespodzianki oraz specjalnych gości, których poznamy wkrótce.

05.10 – Gdańsk
07.10 – Łódź
10.10 – Wrocław
14.10 – Poznań
19.10 – Toruń
21.10 – Katowice
28.10 – Szczecin
04.11 – Kraków
05.11 – Lublin
08.11 – Warszawa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here