Solowa płyta Marysi Starosty

solowa płyta Marysi Starosty

Płyta Ślubu nie będzie zostanie wydana 21 września 2018 roku. Zapowiedzią solowej płyty Marysi Starosty jest singiel Dlatego.

W końcu sama

Po 10 latach od wydania pierwszej solowej płyty, Marysia Starosta wydaje własny materiał. W między czasie nagrała dwa albumy z Sokołem – Czysta brudna prawda i Czarna biała magia  wyszły w 2011 i 2013 roku. Obie z nich osiągnęły ogromny sukces i pokryły się platyną. W 2016 Marysia i Sokół rozstali się i ich drogi rozeszły się również zawodowo.

 

Co nowego?

Zapowiedzią płyty jest singiel Dlatego wydany jeszcze w kwietniu. Teledysk do piosenki nakręcił Piotr Smoleński. Do współpracy nad nową płytą Marysia zaprosiła Sampler Orchestra – polski duet produkcyjny założony przez Pawła Moszyńskiego i Stanisława Koźlika, nominowanych w 2016 roku do Fryderyków za album Różewicz – Interpretacje. Artystka w maju udzieliła bardzo osobistego wywiadu dla CGM, w którym zdradziła, że raper Sokół był jedną z inspiracji dla nowego albumu. Materiał na płytę powstawał 3 lata. Dlatego była pierwszą piosenką napisaną na krążek i, gdyby nie ona, album by nie powstał. Płyta wyjdzie nakładem wydawnictwa Universal Music Poland. Piosenkarka ujawniła tracklistę nowego albumu.

1. Hiatus
2. Hibiskus
3. Dlatego
4. Spowalniacze
5. Nie
6. Źrenice
7. Sama
8. Ćma
9. Pozytywka
10. Przezimowanie

Nietuzinkowa artystka

Marysia Starosta to piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów. Tworzy muzykę z pogranicza R&B, soulu i popu. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, współpracowała z takimi artystami jak VNM, Afromental, De Mono czy Krzysztof Krawczyk. Swoim albumem, który nagrała z Sokołem Czarna biała magia Marysia dorobiła się nominacji do Fryderyka (2015) w kategorii najlepszy album roku hip-hop. Mimo rozstania z raperem, artyści nadal się przyjaźnią.

Pre-order albumu 

 

Bastille zagrali na Neverworld Festival

Bastille na Neverworld Festival

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here