Biohacking, czyli jak zhakować nasz organizm

biohacking

Myśleliście kiedyś nad tym, czy istnieje taka książka, która powie wam „jak żyć?”. Może nawet szukaliście takiej? Jeśli tak, a wasze poszukiwania okazały się rozczarowaniem, to możliwe, że tym razem mam dla was trop! Karol Wyszomirski w książce Biohacking mówi, jak sobie poradzić z życiem i naszym organizmem. Zapraszam do czytania!

Czym jest tytułowy Biohacking?

To ogólna nazwa zbioru metod, które mają na celu poradzenie sobie z uczuciem wiecznego zmęczenia i braku motywacji, poprawieniem stanu zdrowia oraz zrzuceniem nadprogramowych kilogramów.  Biohacking opiera się przede wszystkim na wykorzystaniu wiedzy z zakresu hormonów i tym, jak wpływają one na nasz organizm. Dowiemy się, kiedy produkowana jest insulina i jakie ma znaczenie dla gospodarki wewnętrznej, a kiedy leptyna i kortyzol. Oczywiście, to nie wszystko!

Złote zasady, post przerywany i inne chwyty dozwolone

Oprócz wiedzy teoretycznej z zakresu działania naszego organizmu, dostajemy też dawkę wiedzy praktycznej i to całkiem sporą. Poczynając od propozycji w postaci postu przerywanego i jego różnych wariantów. Przez przepisy na kawę kuloodporną i śniadania białkowo-tłuszczowe; przy okazji zahaczając o dietę ketogeniczną i aptekę natury, kończąc na 14 zasadach, które zapewnią wymarzoną sylwetkę.

Nie tylko to, co na talerzu

W książce przeczytamy też o wpływie aktywności fizycznej czy korzyściach z sauny. Znajdziemy tu propozycje różnych strategii, jak przekonać siebie do wysiłku fizycznego. Rozpisane krok po kroku rodzaje i zalety danych treningów oraz na czym przede wszystkim polega istota treningu. Co więcej, przeczytamy również o sposobach na dobry sen, jak się pozbyć stresu, a nawet jak się lepiej koncentrować i poprawić pamięć.

Autor zdaje sobie sprawę, że najważniejszym elementem wpływającym na zmiany, które chcemy wprowadzić, jest właśnie głowa. Dlatego na ostatnich kartach książki prezentuje, jak przeprogramować swój umysł, żeby nie powrócić do starych nawyków; oraz co jest dla nas największym zagrożeniem.


Biohacking
Karol Wyszomirski
Wydawnictwo Zwierciadło

Misa mocy | Przewodnik po kuchni zmieniającej świat