Slow jogging, czyli klucz do długiego i zdrowego życia!

slow jogging

Wszyscy szukamy przepisu na długie i zdrowe życie, a co jeśli jest ono na wyciągnięcie ręki i potrzeba tak niewiele, aby uzyskać rewelacyjne efekty? Przedstawiam Slow jogging, książkę, dzięki której być może zmienisz swoje życie.

Czym jest slow jogging w takim razie?

Jest to trucht, opracowany przez japońskiego profesora Hiroakiego Tanakę, według autora, aktywność ta zawiera wszystkie zalety biegania, ale nie posiada jego wad. Oczywiście, aby zacząć, trzeba poznać podstawowe zasady metody slow jogging, które w książce są bardzo dobrze opisane.

Najpierw teoria

Kompendia wiedzy zazwyczaj rozpoczynają się od przedstawienia autora i historii opisywanego zagadnienia. Tak też jest i tutaj. Maciej Kozakiewicz opisuje swoje doświadczenie ze slow joggingiem, co w nim odnalazł oraz jaka jest geneza powstania tej metody. Dowiemy się, kim jest profesor Tanaki oraz czym różni się slow jogging od joggingu.

Co jeszcze znajdziemy w środku?

Bardzo zainteresował mnie jeden z ostatnich rozdziałów zatytułowany „Program 21 nawyków witalnych”; są to czynności, które mają pomóc nam osiągnąć zrównoważony styl życia. Autor opatrzył każdy z nawyków opisem oraz wskazówką od czego zacząć. Poza tym znajdziemy tam tabelę, dzięki której możemy obserwować nasze postępy.

W  podręczniku są także plany treningowe, praktyczne wskazówki dotyczące jak się ubrać; jaka pora jest najlepsza do uprawiania slow joggingu; znajdziemy nawet zegar aktywności naszych narządów! Oraz najważniejsze, czyli mnóstwo przykładów pozytywnego wpływu tej metody truchtu na organizm. W ostatnim rozdziale autor zamieścił „Paszport zdrowia”, gdzie możemy kontrolować parametry zdrowia. A gdy dopadnie nas dołek z brakiem motywacji, warto otworzyć książkę na rozdziale z inspirującymi historiami innych osób i zmobilizować się do dalszych działań!

I jeszcze moja standardowa uwaga, książka ma bardzo ładną szatę graficzną, dzięki czemu przyjemnie spędza się z nią czas.

Polecam wszystkim tym, którzy chcieliby zmienić coś w swoim życiu, albo w końcu ruszyć się z kanapy!


Slow jogging. Japońska droga do witalności
Maciej Kozakiewicz
Wydawnictwo Pascal

Trening w rytmie slow, czyli zwolnij i zacznij o siebie dbać!