Trening w rytmie slow, czyli zwolnij i zacznij o siebie dbać!

w rytmie slow

W dzisiejszym świecie wszyscy chcą  być fit, dobrze wyglądać i prowadzić zdrowy tryb życia. Jednak czasami pomimo chęci nie potrafimy znaleźć dobrego źródła informacji, a pytania się mnożą.  Jak zacząć? Od czego najlepiej zacząć? Odpowiedzi na nie znajdziemy w książce Katarzyny Grządki Trening w rytmie slow. Zapraszam do recenzji.

Taka jak ty

Grządka już w pierwszym zdaniu zaznacza, że nie kieruje Treningu w rytmie slow do osób zmotywowanych, lecz do tych, którzy stanęli w miejscu i nie potrafią się odnaleźć. Z tekstu wynosimy także informację, że autorka nigdy nie była idealna i znalazła się w ciemnym miejscu z którego nie umiała się wydostać.

W rytmie slow

Co to właściwie znaczy? Chodzi przede wszystkim o to, by wyłączyć w sobie ten pęd życia jaki nas dopada. Wyciszyć się, skupić na oddechu i wykonać zaproponowane ćwiczenia. Książka jest opatrzona w dobrej jakości zdjęcia, które przedstawiają prawidłowe wykonanie każdego z wymienionych ćwiczeń. Dzięki temu trening jest rzeczywiście przyjemny i przede wszystkim bezpieczny. Tak, sprawdziłam na własnej skórze!

Co znajdziemy w środku?

Trening w rytmie slow dzieli się na 8 rozdziałów tematycznych. Każdy składa się z trzech części: ogólnego opisu, ćwiczeń i misji. Dodatkowo wszystkie rozdziały zawierają na początku jakąś  złotą myśl motywacyjną. Z mojego doświadczenia stwierdzam, że taki podział dobrze się sprawdzał nie tylko podczas przygotowywania się do treningu, ale również w jego trakcie.

Jedynym moim zastrzeżeniem jest całkowite nastawienie książki na płeć żeńską. Uważam, że również mężczyźni mogliby spokojnie korzystać z zaproponowanych ćwiczeń, lecz forma zwracania się do czytelnika z góry ustalona na żeńską jest pewnie odpychająca. Zapewne gdyby była uniwersalna, panowie z chęcią by z książki skorzystali i nawet dział dla kobiet w ciąży nie byłby problemem.

Podsumowując, książka jest przyjemna w odbiorze, a jej podział sprawdza się  przede wszystkim w czasie treningu! Polecam, jest lepsza niż niejeden filmik na YouTube.


Trening w rytmie slow.
Dbaj o siebie, ćwicz i żyj w zgodzie ze sobą i z naturą.
Katarzyna Grządka 

Wydawnictwo Septem

Zapraszam do mojej poprzedniej recenzji!

Dlaczego dotyk jest ważny? | Dotknij mnie