Zacznij od dzisiaj, czyli jak zorganizować czas

zacznij od dzisiaj

Często się poddajemy w realizacji naszych planów  i celów, a winę zrzucamy na brak czasu. A co jeśli nie musimy niczego odpuszczać, tylko odpowiednio do tego podejść? Zacznij od dzisiaj to książka, która ma pokazać czytelnikowi, że można wiele, nawet jeśli nie mamy czasu.

Z reguły książki coachingowe do mnie nie przemawiają. Nie lubię wiecznego optymizmu, ciągle powtarzanych słów „Uwierz w siebie” czy „Będzie dobrze, jeśli tylko w to uwierzysz”. Jednak miałam przyjemność zapoznać się z dwiema dosyć innymi pozycjami, z których bije raczej treść „Pracuj, a osiągniesz to, czego chcesz”. Jedną z tych książek jest Zacznij od dzisiaj ( recenzja drugiej tutaj).

O  czym przeczytasz?

Autorka skupia się przede wszystkim na organizacji czasu – tego dotyczącego pracy, jak i życia prywatnego. Dowiesz się. czym jest motywacja wewnętrzna i zewnętrzna, jak sobie radzić i organizować czas, gdy się go nie ma, czy jak się pozbyć nawyków, które utrudniają nam działanie.

Jednak dla mnie najciekawszym rozdziałem był ten, gdzie autorka przedstawiła metody coachingowe, z których najczęściej korzysta. Znalazły się tam między innymi Metoda 5 pytań czy List z przyszłości. Bardzo przydatnym okazał się także temat planowania, nie tylko następnego dnia, ale tygodnia, miesiąca, a nawet roku.

„Ale ja nie mam czasu na czytanie”

Myślę, że ta książka naprawdę dobrze sprawdzi się u osób, które nie radzą sobie z czasem. I nie chodzi mi tutaj tylko o treść, która wynika nawet z samego tytułu; ale również o wizualność – wszystkie najważniejsze zdania są podkreślone, dodatkowo zdania te są wyjęte z tekstu i umieszczone na osobnych stronach. Każdy rozdział został podsumowany i jest to specjalnie oznaczony graficznie.

Dodatkowo na marginesach czytelnik znajdzie ikony informujące o pytaniu bądź jakimś zadaniu. Dzięki tym wszystkim zabiegom, książka stała się przyjazna dla osób niemających czasu na czytanie od deski do deski; ale potrzebujących zmiany, chcących przeorganizować sobie życie.


Zacznij od dzisiaj. Organizacja czasu, pracy i życia z wykorzystaniem metod coachingowych
Ewelina Mierzwińska

Wydawnictwo Sensus

#Polish beauty | Przewodnik naturalnego piękna