Nie jesteś taki zajebisty jak Ci się wydaje

nie jesteś taki zajebisty

Myślisz, że jesteś  super i wszystko świetnie Ci wychodzi? Pochwały i pozytywne komentarze są na porządku dziennym? A jeśliby tak zmienić to postrzeganie, gdyby ktoś uświadomił Ci, że nie jesteś taki rewelacyjny jak sądzisz. Przekonajmy się, co z tego wyniknie!

Antyporadnik

Nie jesteś taki zajebisty, jak Ci się wydaje, ale inni też nie są to książka, która jest całkowitym przeciwieństwem poradnika, a mimo to znajduje się w dziale poradników. Moim zdaniem to idealny przykład antyporadnika z zaleceniami, jak nie powinno się żyć oraz w jaki sposób wykorzystywać złą energię.

Elan Gale jest największym przeciwnikiem pozytywnego myślenia, jakiego przyszło mi poznać (co prawda nie osobiście, ale zawsze coś), a w dodatku ma świetne argumenty przeciwko pozytywności. Obrazuje czytelnikowi, jaki wpływ ma na nasze życie – a mianowicie, jak destruktywna jest oraz co robić, aby się jej pozbyć. W zamian za to prezentuje emocje, o których mamy pojęcie, ale nie wiemy jak silne są, gdy je ujarzmimy.

Strach, stres, wściekłość

To one powodują w nas wiele różnych zjawisk, najczęściej odbierane są jako negatywne. Jednak Gale pokazuje je w zupełnie innym świetle; mówi, co możemy zrobić dzięki nim i jak daleko zajdziemy, gdy dobrze wykorzystamy taki skład. Poza tym autor zwraca uwagę na coś, o czym nigdy nie pomyślałam; osiadaniu na laurach  – a mianowicie o wpływie naszego otoczenia na nas. Czyli co robią z nami pozytywne komentarze, pochwały, a co słowa krytyki i negatywne opinie czy stwierdzenia.

Gale udowadnia, że zła energia jest czymś genialnym; dzięki niej jesteśmy w stanie osiągnąć o wiele więcej, niż gdy myślimy o sobie „Jesteś taki zajebisty” i stajemy w miejscu. Wszystko oczywiście autor podparł przytoczonymi historiami znanych osób, które osiągnęły sukces, właśnie dzięki wykorzystaniu negatywnej energii.

Co za dużo…

Książkę czyta się przyjemnie, nie jest za długa – taka w sam raz. Autor zadbał o ciekawe tytuły każdego rozdziału i lekki styl tekstu. Jednak zdecydowanie nadużywał kliku słów, co w moim wypadku było uciążliwe podczas lektury.

Mimo to uważam, że po przeczytaniu Nie jesteś taki zajebisty jak Ci się wydaje, mam dosyć ciekawy ogląd na to, jak wykorzystać swoje emocje, aby być bardziej produktywną. Jeśli szukasz czegoś, co zmotywuje Cię do działania, to ta pozycja jest idealna dla Ciebie.

 


Nie jesteś taki zajebisty jak Ci się wydaje
Elan Gale 
Wydawnictwo Feeria

Historie podniebne Jakuba Małeckiego