Trudna sztuka odpuszczania, czyli „Miej wyje**ne, będzie Ci dane”

sztuka odpuszczania

Wydaje wam się, że sztuka odpuszczania jest dla Was co najmniej jak czarna magia? Ciągle coś, ktoś i zupełnie zapominacie o sobie, a jak wiadomo nie o to w życiu chodzi. Dlatego Katarzyna Czyż postanowiła przyjść z pomocą.

Książka trafiła w moje ręce w momencie, gdy akurat potrzebowałam pomocy w odpuszczeniu sobie kilku rzeczy. Postanowiłam sprawdzić na własnej skórze, czy porady zawarte przez autorkę w tekście rzeczywiście działają i czy sztuka odpuszczania w ogóle istnieje.

Co znajdziemy w środku?

Na pierwszy ogień czytelnik dostaje historię życiowych doświadczeń i skąd wziął się pomysł na prowadzenie zajęć i napisanie książki o sztuce odpuszczania. Autorka przedstawia szereg metod jakie na sobie wypróbowała – otwarcie pisze, które się u niej sprawdziły, a które okazały się zupełnym fiaskiem. Przy okazji odbiorca dostaje pytania na które w czasie lektury powinien sobie odpowiedzieć.

Drugi rozdział to zbiór narzędzi, które Katarzyna Czyż poleca i uważa za wartościowe. Zostały one ułożone w 7 kroków, ale jak zaznacza nie trzeba stosować ich w tej konkretnej kolejności, chociaż warto. W tym rozdziale znajdziemy mnóstwo rysunków, tabelek do wypełnienia, pytań i ogólnie rzecz biorąc ćwiczeń do wykonania. Wszystkie ważniejsze informacje zostały wytłuszczone i zaznaczone kolorem czerwonym.

Czy działa?

Osobiście najbardziej spodobał mi się krok 4. – o czterech umowach, od momentu zapoznania się z nimi, staram się wprowadzać je w życie i jest to mój pierwszy krok w sztuce odpuszczania. Czy pomaga? Tak, ten krok pozwolił zrozumieć, że moje życie jest tylko moje, a także, że nie posiadam mocy czytania w myślach. Pozostałe kroki również są ciekawe, autorka sporo stawia na jogę i medytację, przywołuje również metody coachingowe. Myślę, że wprowadzę jeszcze kilka w swoje życie. Na pewno nie rzucicie tą książką w kąt, a ja również z przyjemnością jeszcze do niej powrócę.

Publikacja jest napisana przyjemnym językiem, w tekście pojawia się dosyć często tytułowe sformułowanie, które rzeczywiście ma w sobie jakąś moc. Całość dobrze się czyta, wszystko zostało odpowiednio rozplanowane i przemyślane. Jakość wydania również jest wysoka oraz zadbano o ciekawą szatę graficzną.

 


Miej wyje**ne, będzie ci dane. O trudnej sztuce odpuszczania
dr Katarzyna Czyż
Wydawnictwo Onepress

Zacznij od dzisiaj, czyli jak zorganizować czas