Gra o Tron | Wszystko, co wiemy o finałowym sezonie

Kto zginie, a kto przetrwa? – Gra o Tron i spekulacje na temat śmierci głównych bohaterów

Te pytania zdają się krążyć po głowach każdego z nas i powstało już wiele teorii na ten temat. Entertainment Week donosi, że znany matematyk przeanalizował wszystkich znanych bohaterów z Gry o Tron i wyliczył prawdopodobieństwo śmierci każdej z nich. W pierwszej trójcy znajdować mają się Daenerys Targaryen, Jaime Lannister i Tyrion Lannister z ponad 70% szans. Z kolei poniżej 50% szans na śmierć mają mieć Sansa Stark, Arya Star i Gendry. Digital Spy donosi jednak, że każda z pozostałych postaci ma 14% szans na śmierć w trakcie pierwszej godziny bitwy. Ponadto większe prawdopodobieństwo przeżycia mają mieć kobiety, więc nie tylko siostry Stark, ale i Cersei. Nie można jednak zapomnieć o valar morghulis jasno mówiącym, że wszyscy ludzie muszą umrzeć. Ale czy to znaczy, że na koniec latać będą tylko smoki wśród zgliszczy i kościotrupów?

Gra o Tron | #ForTheThrone – teoria wiernych fanów

W związku z dużą ciekawością odnośnie końca słynnej serii na wielu portalach społecznościowych pod hasztagiem #ForTheThrone znaleźć możemy fanowskie teorie i informacje odnośnie zbliżającej się premiery 17 września 2018 odbył się trzeci i ostatni etap 70. rozdania nagród Emmy. Serial Gra o Tron zdobył na nim aż 9 statuetek, w tym za najlepszy serial dramatyczny i za najlepszą męską rolę drugoplanową (zdobył ją Peter Dinklage, czyli serialowy Tyrion). Nikolaj Coster-Waldau w wywiadzie zdradził nam, że część głównych bohaterów przemieni się w niebieskookich. Żartobliwie dodał również, że nie chciałby, by to właśnie Jaime przeszedł na drugą stronę konfliktu, bo to dodatkowe trzy godziny makijażu przed nagrywaniem.

W jednym ze zwiastunów nowego sezonu Gry o Tron dostrzegamy, że herby rodów pokrywa albo ogień, albo lód. Chwilę później mamy przed oczami nazwę serii w połowie pokrytą mrozem, a w połowie płomieniem. Ma to być uhonorowanie dla Martina i jego Pieśni Lodu i Ognia.

 

Jak będzie wyglądał ostatni sezon Gry o Tron?

Jeśli chodzi o ostatni odcinek, zamykający całą serię to w internecie znaleźć możemy plotki, że podczas niego zginie wielu głównych bohaterów. Podobno podczas odczytywania z obsadą gwiazd scenariusza, słynne postacie, które od ponad 10 lat uwielbiamy, giną jedna po drugiej. Wprawiło to wszystkich zaangażowanych w milczenie, po czym przez kwadrans odbyła się salwa oklasków, symbolizująca szacunek do twórców finałowego odcinka.

Nie wszystkie sceny lub zdjęcia, które przed premierą wyciekną do internetu mogą być prawdziwymi poszlakami odnośnie fabuły.

Producenci ostrzegają nas, że część informacji i przecieków będzie miała na celu zbijać z tropu fanów, by do końca ostatniego odcinka nie wiedzieli, co się stanie. Stąd też wzmożony zakaz dla wtajemniczonych i samych odtwórców głównych ról, by ograniczyli do minimum swoją aktywność na social mediach, chyba że będzie ona ustalona odgórnie.