Gra o Tron | Wszystko, co wiemy o finałowym sezonie

Teorie o znanych już bohaterach

Gra o Tron
fot. HBO

Na początek warto chyba wspomnieć o najciekawszej teorii dotyczącej kalekiego syna Starków, czyli Brana. Nie pojawia on się w zwiastunie z resztą rodzeństwa. W związku z tym w internecie coraz większą popularność zyskuje teoria, że pojawi on się w 8 sezonie jako Nocny Król. Nie od dziś wiemy, że chłopak ma fantastyczne moce. Jedną z nich jest manipulowanie czasem i podejmowane przezeń próby zmiany historii, by uchronić bliskich przed katastrofą. Podczas trzeciej próby Bran postanawia przenieść się do momentu stworzenia przez Ludzi Lasu pierwszego Białego Wędrowca. Planuje zabić go sztyletem ze smoczego szkła. W wyniku przypadku pada on jednak ofiarą klątwy, która przenosi go do ciała mężczyzny. To by wyjaśniało, czemu Brana nie ma przy rodzeństwie.. w formie ludzkiej. Inna teoria mówi jednak, że może zajął on po prostu miejsce Trójokiej Wrony. W ten sposób bardziej przysłużyłby się rodzinie, wykorzystując swoje moce.

Tyrion Lannister – co dalej?

Gra o Tron

Losy Tyriona Lannistera również są dla nas wielką zagadką. W ostatnim wypuszczonym przez HBO sezonie widzimy, jak kręci on się dookoła Daenerys, nalegając by ta znalazła potencjalnego spadkobiercę tronu. Matka smoków dobrze wie, że ewentualna ciąża może skończyć się poronieniem, jak w przypadku dziecka Khala Drago. Karzeł przekonuje z kolei, że byłby dobrym kandydatem na to stanowisko, ale Daenerys nie zdaje się być przychylna temu pomysłowi. Ponadto krążą plotki, że Tyrion Lannister mógł zakochać się w matce smoków. Wystarczy przyjrzeć się jego twarzy, jak podgląda Daenerys, gdy ta się zamyśla. W 7 sezonie możemy też zauważyć, że sytuacja między Tyrionem, a Cersei jest napięta. Fakt ten potęguje wieść o domniemanej ciąży kobiety, na którą jej brat reaguje dużym zaskoczeniem. Czy rodzeństwu uda się pogodzić po latach i będą dla siebie wsparciem, a nie wiecznymi przeciwnikami?

Wilkora Jona, czyli Ducha ostatnio widzieliśmy w sezonie 6. Nie znaczy to jednak, że nie zobaczymy go w finale Gry o Tron. Wyjaśnienie tego, gdzie podziewał się w przedostatnim sezonie jest proste – był trudny w animacji, więc ograniczono jego rolę. W ostatnim sezonie będzie jednak znów wypuszczony na ekran i dopracowany w szczegółach. Pan Światła i jego przepowiednie od samego początku spekulują, kto powinien zasiąść na Żelaznym Tronie. W pewnym momencie jednogłośna była wieść, że będzie to Jon Snow, co nas nie powinno dziwić. Jednak później okazało się, że nastąpił błąd w tłumaczeniu i równie dobrze przepowiednie mogą mówić o .. Obiecanej Księżniczce. Może być to kobieta już żyjąca, ale równie dobrze jeszcze nienarodzona (a wiemy, że nie tylko Cersei może być w ciąży).

Jaime Lannister

Gra o Tron

Jeśli mówiliśmy już trochę o Lannisterach to warto też skupić się na postaci Jaime’go. Odkąd w 7 sezonie dowiedział się o ciąży swojej bliźniaczki, jak i ukochanej – zniknął. Opuścił mury zamku i udał się w stronę Muru. Nie mógł znieść kłamstw i intryg Cersei, więc postanowił wycofać się, mimo bycia potencjalnym ojcem jej dziecka. Prawdopodobnie planowane jest jego spotkanie z Daenerys i Jonem, ale nie jest to jeszcze potwierdzone. Aktor go grający, czyli Nikolaj Coster-Waldau miał pewne problemy w ustaleniu wynagrodzenia za swoją pracę. Dlatego nie wiadomo, czy ostatecznie pojawi się w Bitwie. Krążą też pogłoski, że może zamienić się w Innego.