Gra o Tron | Wszystko, co wiemy o finałowym sezonie

Nierozstrzygnięte zniknięcia i śmierci

Wielka Bitwa wymagać będzie ogromnych armii i potężnych osobowości. Niestety nadal niejasne są losy paru bohaterów. Część z nich uległa wypadkom i niewiadomo, czy przeżyli, a część po prostu zniknęła bez śladu. Możemy też spodziewać się, że paru bohaterów będzie wskrzeszonych. O kim mowa? Do tego grona zaliczyć możena Tarmunda, Berica Dondarriona (wraz z Tarmundem poprowadzą dzikich towarzyszy do schodów wykutych w lodzie), Gendry’ego (po swojej misji nie został zauważony w ostatnim epizodzie 6 sezonu, więc istnieje szansa, że przeżył), Bena Cromptona (wspominał w Chronicle Live o powrocie) i Alysa Karstarka.

Jeśli mowa jednak o odradzających się postaciach to znaleźć można niejasne przesłanki, jakoby Tarmund  (został zauważony na zdjęciu z instagrama, gdzie ekipa filmowa była w Belfaście) i Beric mieli wrócić i wesprzeć Starków. Niewykluczone, że spodziewać możemy się też widzianych ostatni raz w 6 sezonie – Edmura Tully i Robyna Arryna. Littlefinger, zabity ostatecznie przez siostry Stark, prawdopodobnie nie wróci w 8 sezonie, a przynajmniej nie przewidują tego obecne plany.

Powrót Khala Drogo?

Fani, którzy trzymają kciuki za powrót w ostatnim sezonie Khala Drago, czeka rozczarowanie. Niedawno aktor go grający, czyli Jason Momoa potwierdził, że nie pojawi się w finale Gry o Tron. Wspomniał też, że bardzo pozytywnie odbiera sympatię do swojej postaci, ale nawet samemu oglądając powtórki przyznaje, że jego powrót byłby nieuzasadniony.

Gra o Tron

Podczas jednego ze zwiastunów 8 sezonu pojawia się głos Catelyn Stark, która w ciemności przemawia do córek. Fani są zdania, że może być ona jedną ze wskrzeszonych bohaterek, jednak informacja ta nie jest jeszcze niczym potwierdzona. Król Nocy posiada zdolność przywracania zmarłych do żywych. Jednak nie wiadomo nawet, czy ciało żony Neda wróciło do Winterfell po strasznej śmierci na weselu.

Nowości w obsadzie

Jeśli chodzi o nowe męskie postacie to według castingów do 8 sezony Gry o Tron spodziewać się możemy złoczyńcy(Harry Stickland), który w książkach Martina był przywódcą najemnej grupy zwanej Złotą Kampanią. Ponadto w 7 sezonie Cersei wysłała Eurona na wschodnie ziemie Essos, by właśnie go znaleziono i przekonano do pomocy w podbiciu Westeros. W roli tej najprawdopodobniej ujrzymy Marca Rissmana.

Gra o Tron
fot. HBO

Nowym charakterem ma również być Fergus, grany przez Seamusa O’Hara. Niestety póki co mało wiemy na jego temat, bo w dotychczas wydanych przez Martina książkach postać taka się nie pojawiła, ale nie należy zapomnieć, że autor konsultował się z producentami serialu odnośnie dalszych wydarzeń, na wypadek gdyby przed końcem serii zmarł. Wniosek nasuwa się więc sam – w filmowej adaptacji mogą być postacie, o których Martin nie zdążył jeszcze napisać, ale są planowane od początku jego twórczości.

Fantastyczne zwierzęta w GoT

Gra o Tron
fot. HBO

Dla osób cierpiących na arachnofobię nie mamy dobrych wiadomości. Przywoływane w ostatnich epizodach postaci potężnych pająków z lodów mogą pojawić się w kolejnej części Gry o Tron. Historia, w której opowiadano o nich Branowi może  być nie tylko fikcją, ale zapowiedzią nowych fantastycznych zwierząt w 8 sezonie. Na twitterze Martina pojawiło sie sugestywne zdjęcie okłądki z tymi kreaturami, co też może być zapowiedzią ich pojawienia się.

Jeżeli chodzi o kobiety w Grze o Tron to do obsady dołączyła Danielle Galligan i wcieli się w postać o imieniu Sarra. Prawdopodobnie będzie to nowa bohaterka z klanu Frey. Fani książek Martina sugerują, że jedyną Sarrą jest wnuczka Waldera Freya, choć nie wiadomo, czy to nie jest tylko zbieg okoliczności. Inną aktorką, którą prawdopodobnie zobaczymy w nowym sezonie jest Alice Nokes. Wcieli się w rolę książkowej bohaterki imieniem Willa.

Ciekawostki, plotki z planu i spekulacje

28 lutego na Twitterze Gry o Tron wprowadzono nową kampanię, która pokazuje różnych bohaterów serii zasiadających na Żelaznym Tronie. Znaleźć możemy na nim m.in. Tyriona, Jona Snowa, Cersei, Daenerys Targaryen, siostry Stark czy Jaimego. Ma to na celu udowodnić, że nie ma jednego faworyta, który zajmie słynny tron, a zakończenie może nas mocno zaskoczyć.

Paparazzi dniem i nocą czyhają, by uchylić rąbka tajemnicy, aby nakręcić lub zrobić zdjęcie z planu.

Żeby poradzić sobie z tak natrętnym szpiegowaniem stworzono specjalne urządzenia, które unieszkodliwiają wszystkie drony. Prace nad ostatnimi scenami zaczynały się dopiero, gdy okolice planu zostały sprawdzone na wypadek szpiegów. Końcowe scenariusze dostarczano aktorom w jak największej poufności, byleby tajemnica nie dostała się do niepowołanych rąk.

Krążą również plotki, że nowy sezon ma być nie tylko wielką bitwą i rozstrzygnięciem, która strona sporu jest tą silniejszą, ale i mocno refleksyjną produkcją.

Każda ze znanych nam postaci będzie musiała stawić czoła nie tylko bieżącym zdarzeniom, ale i przeszłości, która ich kształtowała. To będzie też czas na ustalenie, kim chcą być w momencie tak pewnej śmierci. Możemy się więc spodziewać emocjonalnych przemian lub nowych oblicz znanych dotąd postaci. Bo kiedy – jeśli nie na koniec – warto ustalić, ile jesteśmy warci i jacy od zawsze chcieliśmy być?