Gra o Tron | Wszystko, co wiemy o finałowym sezonie

W ostatnim sezonie spodziewać możemy się ostatecznego starcia Ogara z Górą.

Przypominamy, że większy brat nie jest już do końca sobą za sprawą maestera i jego tajemniczych działań. Czy tak długo gromadzony gniew i chęć zemsty Ogara może się równać z nadprzyrodzonymi siłami? Ciekawą teorią fanów, o której warto wspomnieć jest fryzura Sansy. Istnieje bowiem pewna zależność, która może być nadinterpretacją, ale wartą opisania. Otóż włosy starszej córki Starków czesane są inaczej w zależności od tego, z kim bohaterka przebywa. W pierwszych sezonach miała prosty, długi warkocz jak jej matka. Podczas pobytu w Królewskiej Przystani nosi dekadencką aureolę, przypominającą diadem, ponieważ była obiecana Joffrey’owi i istniała szansa, że zasiądzie obok niego na tronie. Później przebywając z Littlefingerem przefarbowała się na czarno. Fryzura miała więc być kamuflażem, jak i trochę maską, którą mężczyzna sam niejednokrotnie przybierał. W zwiastunach, jakie dotąd wyszły, Sansa ma znów uczesanie podobne do matki, jak i Daenerys. Istnieją więc 2 alternatywne tłumaczenia: albo chce iść w ślady rodzicielki, która w ostatnich latach starała się być niezależną władczynią, albo matka smoków będzie jej nowym autorytetem. Oczywiście mogą być to tylko domysły i zbiegi okoliczności.

Varys i nowy sezon Gry o Tron

Znalezione obrazy dla zapytania varys GoT

Wiemy, że wśród osób, które dożyją ostatniego sezonu znajduje się też Varys. Człowiek o nieznanych intencjach, często pomagający inny. Jest to osoba z dużą ilością kontaktów i trzymająca zawsze rękę na pulsie. Niepozorny i wręcz niezauważalny dla większości. Czy w finale okaże się, w co grał z nami ten bohater? Co tak naprawdę od początku chciał ugrać dla siebie licznymi manipulacjami i drobnymi przysługami? Niewątpliwie jest to mistrz intryg i oby w końcu udało nam się ujrzeć jego prawdziwą twarz, jak i nieco więcej dowiedzieć się o historii tej postaci.

Pochodzenie Jona Snowa wstrząsnęło wszystkimi fanami.

Największą kontrowersją nie jest sam fakt, że jest on Targaryenem, ale informacja, że Daenerys jest jego ciotką. Jak wiadomo z ostatnich odcinków sezonu 7, tych dwoje zbliżyło się do siebie. Czy ich pokrewieństwo będzie przeszkodą w rozwoju ich romantycznej relacji? Sytuacja ta budzi jeszcze jedną wątpliwość. Skoro Jon jest dzieckiem Rhaegara Targaryena i Lyanny Stark, którzy wzięli ślub przed narodzinami syna, to w świetle prawa jest on pierwszym spadkobiercą tronu, ze względu na pierwszeństwo sukcesji.