Gra o Tron | Wszystko, co wiemy o finałowym sezonie

Zwiastuny GoT

W jednym ze zwiastunów obserwować możemy Jona Snow, który wraz z Sansą i Aryą przemierzają ciemne korytarze. Każde z nich napotyka się na inny posąg lub słyszy w tle głosy rodziców. Ostatecznie rodzeństwo spotyka się przy trzech posągach, które przypominają ich samych. Może to tylko przygotowane na zaś sarkofagi, jakby podczas zbliżającej się bitwy miało stać się coś złego? Na koniec tego trailera widzimy też, jak płomień pochodni trzymanej przez Jona gaśnie, a dookoła nich zdaje się robić chłodno. Bohaterowie obracają się, a na ich twarzach maluje się przerażenie. Co wywołuje te emocje?

Teorie oparte na zwiastunach

Jon Snow przemierzając korytarz, spotyka posąg Lyanny i siedzącego obok niej wilkora. Wcześniej widzieliśmy rzeźbę, gdy Robert Baratheon prosił Neda Starka o bycie namiestnikiem. Kobieta przemawia “Musisz go chronić”, choć nie do końca wiadomo, do kogo kieruje te słowa. Z ostatniej przepowiedni o pochodzeniu Jona Snowa dowiadujemy się, że jest to matka chłopaka. Później widzimy też, że mężczyzna zatrzymuje się przy posągu Neda, czyli swojego ojca z Winterfell. Po chwili w tle słyszymy, że choć jego syn nie jest z imienia Starkiem to z krwi na pewno. Czy to sugestia, by Jon zaopiekował się swoim rodzeństwem?Niewykluczone, że wypowiedź ta stoi też w opozycji do wyrzutów sumienia Catelyn o to, że nie kochała bękarta męża. Ned może chce w ten sposób wesprzeć chłopaka, który przed najważniejszym wyzwaniem wątpi w swoje pochodzenie i wartość. Sansa Stark, przechodząc się korytarzem, mija posąg swojej matki Catelyn. Przemawia smutnym tonem, że wszystkie te nieszczęścia spadły na jej rodzinę, bo ta nie mogła pokochać sieroty, czyli bękarta swojego męża. Co ma na myśli? Czy łączy się z tym jakieś twierdzenie o fatum, a może to nawiązanie do zdarzeń, które zapoczątkowały wszelkie konflikty?

Gra o Tron
fot. HBO
W zwiastunie widzimy troje rodzeństwa Starków, czyli Sansę, Aryę i Jona. Co się stało z Branem?

Skoro wiemy z ostatnich epizodów, że przeżył to czemu nie jest w podziemiach z bliskimi? Ród Starków znany przecież jest z tego, że trzyma się razem, jeśli tylko to możliwe, a ta czwórka dogadywała się ze sobą. Budzi to nasz niepokój, ale i zaciekawienie zwłaszcza, że na temat chłopaka powstało mnóstwo ciekawych teorii. Jedna z nich mówi, że w 8 sezonie Gry o Tron będzie on pod postacią Trójokiej Wrony lub Nocnego Króla.

Gra o Tron
fot. HBO

W innych oficjalnych zwiastunach dostrzec możemy, że szczególnie pokazywane są żeńskie postaci: Daenerys, Sansa, Arya i Cersei.

Czyżby kobiety w tej części odegrać miały większą rolę, niż dotychczas? Siostry Stark w końcu są razem i wróciły do Winterfell. Matka smoków wybiera się w odwiedziny, a jej pociechy nie odstępują szeregów armii. Cersei wysyła po specjalne wsparcie, o którym dotąd nie słyszeliśmy. Czyżby mężczyźni, na których w większości skupiała się jak dotąd fabuła mieli odstąpić miejsca paniom, które zmienią bieg historii?

Podczas Złotych Globów przedstawiono krótki filmik, na którym dostrzec możemy Daenerys Targaryen w towarzystwie Jona Snowa, wstępującą do Winterfell. Na miejscu wita ich Sansa Stark słowami  “Winterfell is yours, your grace” z nutą wrogości. W późniejszych sekundach klipu pojawia się Król Nocy, jadący na zombie Viserionie. Jego widok jest przerażający. Obie sceny budzą dużo sprzecznych myśli.

Jak ułożą się relacje Daenerys z resztą Starków? Kim jest Król Nocy i jak przemieniony smok da radę pozostałym?