Hob, Gone Home i Drawful 2 za darmo w EGS

Na Epic Games Store zawitały kolejne darmowe gry. Ponownie dostaniemy 3 darmowe produkcje, a są nimi Hob, Gone Home i Drawful 2.

Jak co tydzień informujemy o kolejnej darmowej grze na platformie cyfrowej dystrybucji twórców Fornite’aW tym tygodniu Epic Games Store oddaje w nasze ręce trzy gry – Hob, Gone Home i Drawful 2. Będą one do odebrania za darmo do 9 kwietnia, kiedy to w skład promocji wejdzie kolejna gra: Sherlock Holmes: Crimes and Punishments. Aby odebrać gry z obecnej promocji musicie tylko wejść na stronę albo aplikację Epic Games Store, przejść do sklepu i kliknąć w zakładkę informującą o promocji darmowych gier, a potem przejść do opcji “za darmo” aby przypisać je na stałe do swoich bibliotek.

Hob

Jest to platformówka z silnymi elementami gry logicznej stworzona przez studio Runic Games: twórców serii Torchlight. W produkcji wcielamy się w niewielkiego ludka, którego imienia nie znamy. Istota ta przemierza krainę fantasy z wielkim golemem. Jak się okazuje spokojną krainę trawi pewne zepsucie sprawiające, że zielone tereny pokrywają się fioletową mazią. Mały bohater będzie więc przemierzał owe tereny próbując ustalić jak znalazł się w tym szaleństwie. Co ciekawe w grze nie pada ani jedno słowo a fabułę gracz składa sobie w dużej mierze sam. Hob znajdziemy sporo walki, skakania, rozwijania bohatera i rozwiązywania przyjemnie zaprojektowanych zagadek. Gra nie zyskała wielkiej słaby, ale zebrała pozytywne recenzje ze względu na swój przyjemny klimat i dobrze skonstruowaną rozgrywkę. Po więcej zapraszamy do naszej recenzji.

Gone Home

Gry takie jak Gone Home to w zasadzie pochodzenie określenia “symulatorów chodzenia”. W produkcji tej nie znajdziemy bowiem walki, elementów zręcznościowych czy jakichkolwiek elementów rozgrywki wykraczających poza zwiedzanie i proste zagadki logiczne polegające np na wpisaniu kodu. Tym niemniej nie oznacza to, że gra nie potrafi gracza zaangażować, czy poruszyć. Tytuł ten opowiada historię młodej dziewczyny, która wraca do domu z podróży po Europie i… zastaje go pustym. Zaczyna więc szukać wskazówek co stało się z rodziną przetrząsając każdy zakamarek i poznając wiele z sekretów swoich najbliższych.

Drawful 2

I na sam koniec coś bardziej zabawnego na wirusową kwarantannę. Drawful 2 to najprościej w świecie wirtualne kalambury. Rysujemy dane hasła a reszta musi odgadnąć. Możemy jednak modyfikować zabawę na różne sposoby i wymyślać własne zagadki. Na zabicie kilku chwil powinno wystarczyć.

Zamierzacie z poskakać po platformach, przeszukać kilka półek albo oddać się rysowaniu nieprzyzwoitości? Dajcie nam znać w komentarzach.

Epic Games Store będzie rozdawało darmowe gry cały 2020 rok

Epic Games Store będzie rozdawało darmowe gry cały 2020 rok