Acoustic One – nie tylko stoner akustycznie!

Acoustic One
fot. oficjalny FB Southern Discomfort

Pierwszy piątek lutego zapowiada się interesująco. Zwłaszcza dla bywalców krakowskich koncertów. Cztery krakowskie kapele postanowiły pomóc mniejszym braciom. Wpadnijcie na charytatywny gig, na którym usłyszycie coś, czego możecie nie usłyszeć już nigdy!

Southern Discomfort, Soulstone Gathering, Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych oraz Przychodnia Weterynaryjna Abwet zapraszają na niecodzienne wydarzenie. Już w piątek, 7 lutego, w krakowskim Klubie Gwarek wystąpią cztery kapele, które normalnie zajmują się muzyką z odpowiednią dawką przesterowanych gitar. Tym razem zaprezentują swoje (i nie tylko) największe przeboje w wersjach akustycznych. Impreza w klimacie MTV Unplugged, jedyna taka w mieście! W dodatku niosąca pomoc tym, którzy sami o nią nie mogą poprosić. Acoustic One – musisz tam być!

Acoustic One – co, gdzie, kiedy?

Celem koncertu jest zbiórka kasy dla fundacji Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych, a właściwie kampanii Budujemy Psią Wioskę. O co chodzi? Niech odpowiedzą organizatorzy akcji:

Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych planuje stworzyć miejsce, gdzie psy nie będą siedziały w boksach o betonowej posadzce lub kojcach z drewnianymi rozpadającymi się deskami. Chce stworzyć im takie warunki, aby czuły, że są u siebie w domu, a każda chętna osoba czy wolontariusz będzie mógł spędzić z nimi popołudnie.

Każdy maltretowany psiak ma zamieszkać w lepszych warunkach niż jego oprawca. Planem jest rehabilitacja psów oraz wyleczenie ich dusz, tak aby gdy dotrą do nowego domu, nauczyły się, że kanapa służy do spania, a nie do gryzienia, że potrzeby fizjologiczne załatwia się na zewnątrz, a nie w domu. A najważniejsze, że można być szczęśliwym psem, nawet gdy przebywa się w schronisku. Szczególnie stare i schorowane psy, będą mogły w Psiej Wiosce spędzić jesień swojego życia. 

Jak więc pomogą zespoły? Najlepiej jak mogą – swoją muzyką! Niech wieść się niesie. Tylko tam usłyszysz Deamon Cleaner w wersji bez prądu.

Co: Acoustic One – koncert charytatywny
Gdzie: Kraków, Klub Gwarek
Kiedy: piątek, 7.02.2020
Bilety: przedsprzedaż – 30PLN, bramka – 40PLN
Kto zagra: Stonerror, Only Sons, .WAVS, Exkyussme

Acoustic One – zespoły

Stonerror

Wieje piachem w oczy. W przyjemny, słoneczny sposób. Ekipa została powołana do życia w 2015 roku. Rok później mieli już za sobą pierwszą epkę, a w 2017 wydali debiutancki album długogrający. Drugi longplay wyszedł w połowie 2019 roku. Kwartet prezentuje świeże podejście do klasyki stonera, zostawiając jednak sporo miejsca dla psychodelicznych pląsów i bluesowego feelingu.

Only Sons

Świeża (już nie aż tak bardzo) krew z Krakowa, ale z doświadczonym personelem na pokładzie. Ludzie związani z takimi grupami jak Fleshworld i Redemptor grający piękne, melodyjne piosenki składające hołd Alice In Chains i Corrosion of Conformity, okazjonalnie mrugające też do Mastodona. Na koncie jedna, spora i ciekawa epka oraz debiutancki longplay, którego recenzja wjedzie na dniach!

.WAVS

Świeży, krakowski projekt powołany do życia całkiem niedawno. Świeży nie tylko ze względu na sceniczny staż. Ich muzyka wręcz orzeźwia. Powstali w 2019 roku i w tym też wydali debiutancki album, w którym zakochałem się od pierwszego dźwięku. Podpowiem tylko, że wśród inspiracji zapewne jest sporo muzyki lat dziewięćdziesiątych, zwłaszcza tej z Seattle.

Exkyussme

Lokalny projekt z Krakowa, który swoją twórczością składa hołd amerykańskiej legendzie. A właściwie to jest i coverbandem. Niby covery są passe, jednak usłyszeć na żywo największe hity z kalifornijskiej pustyni zawsze spoko. Oczywiście mowa o zespole Kyuss, żeby nie było wątpliwości.

Maciek Juraszek