Za miesiąc premiera albumu Sigrid – “Sucker Punch”!

Sucker Punch
fot. facebook Sigrid

Norweska piosenkarka w końcu podzieliła się z nami datą premiery debiutanckiego albumu. Sucker Punch zostanie wydany 8 Marca 2019 roku. Co wiemy o płycie?

Norweska świeżość

Sigrid zadebiutowała w 2018 roku. 22 letnia piosenkarka podbiła rynek muzyczny takimi piosenkami jak Strangers (prawie 70 milionów odtworzeń na Spotify!) czy High FiveJej EP’ka Raw bardzo spodobała się krytykom muzycznym, a Sigrid szła jak burza. Po premierze kolejnych singli – Sucker Punch (który został uwzględniony w rankingu najlepszych piosenek 2018 roku według magazynu TIME) i Don’t Feel Like Crying artystka zapowiedziała swój debiutancki krążek. Premiera płyty Sucker Punch, będzie miała miejsce 8 Marca 2019 roku.

Sucker Punch
okładka albumu

 

Sucker Punch

1. Sucker Punch

2. Mine right now

3. Basic

4. Strangers

5. Don’t Feel Like Crying

6. Level Up

7. Sight Of You

8. In Vain

9. Don’t Kill My Vibe

10. Business Dinner

11. Never Mine

12. Dynamite

 

Na żywo

Sigrid mieliśmy okazję zobaczyć i posłuchać na zeszłorocznym Open’er Festival. Zadebiutowała na Tent Stage i porwała całą publiczność od tańca. Sama pod koniec przyznała, że był to jeden z jej ulubionych koncertów, które zagrała. Jeśli nie było was na Openerze – nic straconego. Sigrid wystąpi jak support przed tegorocznym koncertem Maroon 5 w Krakowie.  6 czerwca 2019 będziecie mieli szansę posłuchać Norweżki na Tauron Arenie.

Sigrid

Sigrid, a właściwie Sigrid Solbakk Raabe, pochodzi z małej miejscowości Ålesund w Norwegii. Urodziła się w umuzykalnionej rodzinie, ale aktywną twórczość i promocję swojej muzyki zaczęła dopiero niedawno – wcześniej uniemożliwiała jej to szkoła. Do muzyki namówił ją starszy brat – napisali razem piosenki, aby potem wykonać je na jego koncercie. W 2016 roku podpisała kontrakt z Island Records i nagrała swój pierwszy utwór poza granicami Norwegii. Don’t Kill My Vibe, singiel z mini-albumu o tej samej nazwie, ma aktualnie 35 mln odsłuchań na Spotify.

BBC Sound Of 2018

W 2017 r. została twarzą kampanii Up Next Apple’a, której celem jest promocja nowych młodych talentów. W grudniu tego samego roku wystąpiła na gali ku czci Pokojowej Nagrody Nobla. W tym samym okresie otrzymała nagrodę European Border Breakers Award, która jest przyznawana co roku artystom, których muzyka odnosi sukces poza ich ojczystym krajem. Wisienką na torcie było zwycięstwo w plebiscycie BBC Sound of 2018. Co roku BBC wybiera najbardziej obiecujących muzyków i nadaje im miejsca w swoim zestawieniu. Bycie na podium jest naprawdę dużym sukcesem – w poprzednich latach wygrywali tacy artyści jak zespół Years&Years, Jack Garratt, Adele, Ellie Goulding czy Sam Smith.

Wszystko, co wiemy o nowej płycie Billie Eilish!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here