Wszystko, co wiemy o nowej płycie Billie Eilish!

Billie Eilish
źródło - facebook billie eilish

Billie Eilish zaprezentowała nowy singiel, teledysk, zapowiedziała płytę, a także podzieliła się jej okładką. Oto wszystko, co wiemy o When We All Fall Asleep, Where Do We Go?.

Billie Eilish parę dni temu podzieliła się tajemniczą zapowiedzią na jej social mediach. Film zatytułowany „hahaha” okazał się promocją debiutanckiego krążka 17-letniej piosenkarki. 30 stycznia natomiast światło dzienne ujrzała nowa piosenka Bury a Friend razem z niepokojącym teledyskiem.

 

When We All Fall Asleep, Where Do We Go?

Album When We All Fall Asleep, Where Do We Go? ma się ukazać 29 marca 2019 roku nakładem wytwórni Darkroom i Interscope Records. Jak na razie poznaliśmy 3 piosenki z tej płyty. Są to mianowicie: You Should See Me in a Crown, When the Party’s Over oraz Bury a Friend. Będzie to pierwszy album młodziutkiej artystki, która wcześniej wydała EP’kę pt. Don’t Smile at Me.

When We All Fall Asleep, Where Do We Go?

1. !!!!!!!

2. Bad Guy

3. Xanny

4. You Should See Me in a Crown

5. All the Good Girls Go to Hell

6. Wish You Were Gay

7. When the Party’s Over

8. 8

9. My Strange Addiction

10. Bury a Friend

11. ilomilo

12. Listen Before I Go

13. I Love You

14. Goodbye

Billie Eilish

Jeśli nie kojarzycie Billie, to znaczy, że: a) żyjecie pod kamieniem, b) stronicie od muzyki popularnej, Youtube’a, Spotify i Vevo. Jej kariera rozkwitła w 2018 roku. Billie rozpoczęła tworzenie swojej muzyki już w wieku 14 lat, a pomagał jej w tym starszy brat. Jeden z pierwszych singli Ocean Eyes idealnie wpasował się w estetykę tumblrowych blogów, dzięki czemu stał się niesamowicie popularny w internecie. Potem doszła do tego EP’ka Don’t Smile at Me. Piosenki takie jak Idontwannabeyouanymore czy Copycat dodatkowo utwierdziły pozycję wokalistki na rynku muzycznym.

Jak to się stało, że młodziutka piosenkarka osiągnęła taką popularność? Muzyka Eilish jest bardzo smutna, depresyjna, ale jednocześnie bardzo dojrzała (jak na 17-latkę). Billie nazywana jest nowym głosem w smutnym pokoleniu młodzieży, które nie radzi sobie z problemami XXI wieku. Nie jestem w stanie ocenić dzisiejszych problemów młodzieży, ale jedno trzeba przyznać Billie – zdobyła szturmem rynek muzyczny, a jej piosenki znają młodzi na całym świecie.

 

Nowe, muzyczne twarze 2018 roku!