Najlepsze piosenki roku 2018 według magazynu TIME

źródło - Variety.com

Jak co roku magazyn TIME opublikował najlepsze piosenki minionego roku. Kto znalazł się w zastawieniu?

Złamane serce zamienione w cenną lekcje. Samotność ukazana jako problem i siła. Kraj, w którym króluje niesprawiedliwość tymi słowami rozpoczyna się tegoroczne zastawienie. Magazyn wybrał piosenki, które poruszały głośne tematy oraz zahaczały o różne gatunki muzyczne. W 2017 w zestawieniu znalazła się między innymi Dua Lipa, St. Vincent, Frank Ocean i… Daddy Yankee! Poznajcie najlepsze piosenki 2018 roku według magazynu TIME.

1. Christine & The Queens, Girlfriend (feat. Dâm-Funk)

Na swoim albumie Hélöise Letissier chce ukazać, co to znaczy być męskim mężczyzną. Odrzuca normy gender, inspiruje się Michaelem Jacksonem i udowadnia, że granice popu mogą być równie płynne jak tożsamość.

2. Childish Gambino, This Is America

Tę piosenkę i ten teledysk słyszał i widział już chyba każdy. Donald Glover ukazuje niesprawiedliwości i największe wady USA. Wielowarstwowy klip stał się fenomenem kulturowym, który każdy interpretował na swój sposób. Powszechny dostęp do broni, rasizm, płytkość – Childish Gambino zamknął palące problemy 2018 roku w jednej piosence.

3. Ariana Grande, thank u, next

Ostatnie lata były przełomowe dla Ariany Grande. Atak terrorystyczny, zerwanie z raperem Mac Millerem, zaręczyny z Pete Davidsonem, śmierć Millera, zerwanie zaręczyn, nowa płyta. Po głośnym końcu ostatniego związku, Ariana niespodziewanie wydaje nową piosenkę. Feministyczny hymn, podkreślający jej siłę i lekcję, którą dostała od każdego z partnerów.

4. Joji, YEAH RIGHT

Japończyk Joji tworząc R&B na naprawdę wysokim poziomie, pokazuje swój talent do tworzenia melancholijnych hitów.

5. Mac Miller, Self Care

Raper zmarł w tym roku z powodu przedawkowania, zaledwie miesiąc po premierze nowego krążka – Swimming. Self Care to piosenka o jego demonach, które niestety wygrały tę walkę. W świetle minionych wydarzeń zarówno piosenka, jak i cała płyta staje się lekcją, z której powinniśmy coś wyciągnąć.

6. boygenius, Ketchum, ID

Siostrzana solidarność w indie-rockowej piosence. Ketchum, ID opowiada o próbach życia w trasie, ale jest także egzystencjalnym westchnieniem wśród podobnych umysłów.

 

7. Rüfüs Du Sol No Place

Australijskie trio muzyki elektronicznej. Kawałek ma cechy każdej dobrej piosenki z tego gatunku – intro, powoli nachodzący dźwięk i mocny drop.

 

8. Sigrid, Sucker Punch

2018 na pewno należał do Sigrid. Jej najnowsza piosenka – Sucker Punch – jest pobudzającym, precyzyjnym utworem pop. Opowiada o przypadkowej miłości i wszystkich niepewnościach z nią związanych. Niczego nie brakuje.

 

9. Tom Misch, It Runs Through Me (feat. De La Soul)

Misch to brytyjski muzyk jazzowy. Utwór przedstawia czystą miłość do muzyki. Misch udowadnia, że jazz wcale nie jest martwy.

 

 

10. Lizzo, Boys

Boys sławi seksualność i self-love w funkowym bicie. Znakiem rozpoznawczym Lizzo są entuzjastyczne, feministyczne hymny. Jej bezgraniczna pozytywność jest światłem w ciemności.

 

Źródło: time.com

Tom Odell czaruje publiczność w Columbiehalle [relacja]

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here