The Pretty Reckless wrócili z nowym singlem!

The Pretty Reckless wrócili z nowym singlem! Czwarta płyta już wkrótce!

Krótka historia The Pretty Reckless

The Pretty Reckless to zespół założony z inicjatywy aktorki, a obecnie wokalistki Taylor Momsen. Dziewczyna zaczęła swoją karierę w wieku raptem 2 lat. Była dziecięcą modelką, a później zadebiutowała na ekranie. Jej pierwszą rolą było wcielenie się w Honey Bee Swan w filmie Zagadka proroka. Jednak Taylor jest najbardziej kojarzona z rolą Jenny Humphrey w serialu Plotkara i Cindy Lou Who w filmie Grinch: Świąt nie będzie. W 2010 roku postanowiła zerwać z aktorstwem i zająć się muzyką. Tak powstał zespół The Pretty Reckless. Pierwotnie miał nazywać się Reckless, jednak w wyniku nacisków wytwórni powstała obecna nazwa.

The Pretty Reckless tworzą – oprócz Taylor: Ben Philips (gitara), Mark Damon (bas) oraz Jamie Perkins (perkusja).  Zadebiutowali EPką  The Pretty Reckless w 2010 roku. W tym samym roku ukazał się ich album Light Me Up. 2012 rok przyniósł EPkę Hit Me Like A Man, 2014 album Going To Hell, a ostatnia płyta zespołu – Who You Selling For – ujrzała światło dzienne w 2016 roku.

Komercyjny sukces i skandale

Zespół inspiruje się twórczością Beatlesów oraz największymi gwiazdami grunge’u: Soundgarden, Nirvana czy Audioslave. Do największych hitów grupy należą takie kawałki, jak Make Me Wanna Die, My Medicine, Heaven Knows, Kill Me czy Zombie. MMWD zostało wykorzystane m.in. w zwiastunie 2 sezonu Pamiętników Wampirów, 9 odcinku 4 sezonu Plotkary czy podczas pokazu Victoria’s Secret w 2011 roku.  My Medicine wykorzystano w zwiastunie serialu The Mob Doctor, a Heaven Knows – w zwiastunie 2 sezonu serialu Jessica Jones. Natomiast piosenkę Kill Me można było usłyszeć w finale Plotkary. Taylor w pierwszych latach kariery TPR szokowała strojem i odważnymi wypowiedziami. Ubierała się w lateksowe stroje, buty na platformach i seksowną bieliznę. Do historii przeszły jej wyznania dotyczące masturbacji nastolatków czy używania wibratora. Zresztą piosenki Goin’ Down czy Follow Me Down zdecydowanie nie są grzeczne.

Nowa era w karierze The Pretty Reckless

Kilka dni temu grupa ogłosiła, że ich najnowsze wydawnictwo ukaże się pod szyldem Fearless Records. Już teraz możemy posłuchać pierwszego singla z tego albumu – Death By Rock and Roll. Tak też będzie się nazywać nadchodząca płyta TPR, której premiera planowana jest na drugą połową 2020 roku. Możliwe, że okładka singla DBRAR jest hołdem dla producenta śp. Kato Khandwali, z którym TPR współpracowali, a który zmarł w 2018 roku. Tak przynajmniej spekulują fani zespołu.