10 najlepszych piosenek The Pretty Reckless

Zespół The Pretty Reckless funkcjonuje od 2009 roku. Przez ten czas zapisał się w historii muzyki jako hołd dla ikon grunge’u – Nirvany czy Soundgarden, ale również jako formacja mająca do zaoferowania fenomenalną muzykę pełną rock’n’rolla.

Kontrowersyjni rock’n’rollowcy

Grupa przez pierwsze lata działalności była mocno kontrowersyjna. Głównie za sprawą wokalistki – nastoletnia wówczas Taylor Momsen chodziła w seksownych, wręcz wyzywających strojach, szokowała w wywiadach, a na koncertach TPR zapraszane na scenę fanki tańczyły w samych stanikach. Obecnie atmosfera skandalu wokół tej formacji nieco opadła, a ich muzyka wyszła na pierwszy plan. Nie bez powodu, ponieważ The Pretty Reckless tworzy szeroko pojętą muzykę rockową, która jest bardzo trudna do zaszufladkowania. Każda ich płyta diametralnie różni się od poprzedniej – Light Me Up łączy grunge i rocka z popem, Going To Hell jest rockowy z metalowymi klimatami, a Who You Selling For to mieszanka rocka z bluesem. Na czwarte dziecko grupy – Death By Rock’n’Roll musimy jeszcze trochę poczekać, chociaż premiera tego albumu planowana jest na drugą połowę 2020 roku.

W oczekiwaniu na nowe kawałki, przyjrzyjmy się 10 najlepszym piosenkom The Pretty Reckless!

10. Hangman

Jedyna piosenka TPR, która zawiera wstawki w języku hiszpańskim. Hangman nawiązuje do okresu, kiedy Taylor przeżywała depresję kilka lat temu, a poprzez swoje piosenki opisuje samotność, która jej towarzyszyła.

9. Oh My God

Drugi singiel z płyty Who You Selling For, a zarazem najbardziej przekonujący hołd złożony Kurtowi Cobainowi. Zresztą sama Taylor Momsen, kiedy została porównana do Courtney Love, powiedziała: Nie chcę być Courtney Love, chcę być Kurtem Cobainem.

8. Cold Blooded

Pierwszy utwór TPR, gdzie słyszymy głos Bena. Jest to również skrajnie różny od pozostałych dokonań grupy – mroczny, hard rockowy, z gitarowymi solówkami, gdzie wokal schodzi na drugi plan. Po dosyć popowym Light Me Up TPR pokazali pazura i przeszli na „cięższą” stronę mocy. Bardzo na plus!

7. Hit Me Like A Man

Tytułowy kawałek z EPki Hit Me Like A Man. Poza świetną muzyką, tekst jest bardzo mocny: (…) uderz mnie jak mężczyzna, kochaj mnie jak kobieta. Pogrzeb mnie żywcem, widzę to w twoich oczach. Chcesz tego (…). Jest to muzyczny zwrot od kawałków z Light Me Up i pewna zapowiedź tego, co się znajdzie na Going To Hell.

6. Kill Me

Japoński bonus track z płyty Going To Hell. Tekst jest tak brudny, że nie wypada go tutaj cytować – każdy ze słuchaczy będzie musiał to przyznać. Natomiast melodia jest idealna na koncerty. Ciekawe jest też to, że widzowie serialu Plotkara mogli go usłyszeć w finałowym odcinku!

5. Heaven Knows

Historia o grzechu, tęsknocie za lepszym jutrem i trudach życia codziennego. Taylor wciela się w rolę trzech osób, które próbują poprawić swoją sytuację życiową, ale im się nie udaje. Przesłanie piosenki jest jedno: tylko dzieci są wolne od grzechu, a cała reszta skończy w czeluściach piekielnych.

4. Follow Me Down

Jeden z najbardziej kontrowersyjnych utworów w repertuarze zespołu. W tym utworze, na samym początku, wystąpiła bliska przyjaciółka Taylor, Jenna Haze, która jest… aktorką pornograficzną. Historia sekretnego romansu, gdzie kochankowie spotykają się w nocy. Utwór ten otwiera koncerty TPR już od kilku lat.

3. Zombie

A jakżeby inaczej! To od niego wzięło się jedno z określeń fanów grupy – The Zombies. Inne określenie to Lost Souls (ang. Zagubione Dusze), które pochodzi od piosenek Follow Me Down oraz Kill Me. Tekst można interpretować jako walkę z przeciwnościami losu i ludźmi, którzy nam źle życzą.

2. Make Me Wanna Die

Najbardziej znany kawałek TPR, w którym Taylor Momsen nawiązała do dramatu Romeo i Julia. Wykorzystano go w wielu filmach i serialach – Plotkara, Kick Ass, Supernatural, zwiastun drugiego sezonu Pamiętników Wampirów… Pomijając mainstreamowy sukces, ten kawałek jest po prostu świetny!

1. Going To Hell

Tytułowy singiel z drugiej płyty. Kawałek jest bardzo kontrowersyjny: nieodpuszczanie popełnionych grzechów, naga Taylor w roli biblijnej Ewy, lateks, diabeł, z którym „bierze się ślub”, a który „stoi za wszystkim, co się robi”, wędrówka do piekła… Świetny kawałek w metalowym klimacie!