Top 5 książek Guillaume’a Musso – Musisz przeczytać!

Top 5 książek Guillaume'a Musso
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Guillaume_Musso_(30662447538).jpg#/media/File:Guillaume_Musso_(30662447538).jpg

Francuski pisarz w swoich powieściach porusza problematykę współczesnego świata, wplatając w niego odrobinę fantazji. Jego książki tłumaczone są na ponad 30 języków i długo można obserwować je na szczytach list bestsellerów. Przedstawiam Wam top 5 książek Guillaume’a Musso.

1. Jutro

Top 5 książek Guillaume'a Musso - Jutro
empik.com

Absolutnie pozycja warta polecenia, zresztą jak wszystkie w tym zestawieniu.

Historia opisuje losy Matthew, wykładowcy na Harvardzie, który po śmierci żony samotnie wychowuje córkę. Nie mogąc pogodzić się ze stratą, popada w rutynę smutku i walki ze sobą. Pewnego dnia przechodząc obok terenu, gdzie odbywa się wyprzedaż garażowa, postanawia nabyć używany komputer. Po powrocie do domu znajduje na dysku adres mailowy i mimowolnie wysyła wiadomość, która trafia do skrzynki mailowej młodej kobiety. Chwilę potem przychodzi odpowiedź i rozpoczyna się coś czego ani ja, ani oni na pewno się nie spodziewali.

2. Wrócę po ciebie

Wrócę po ciebie
empik.com

Kolejna pozycja jest równie wyjątkowa co poprzednia, lecz nieco mniej romantyczna. Właściwie można rzec, że tutaj romantyczność została pominięta.

Ethan ma wszystko czego sobie wymarzył, drogi samochód, pieniądze, sławę… Jednak któregoś dnia budzi się na jachcie w towarzystwie nagiej kobiety i nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bardzo ten dzień odmieni jego życie.

W gabinecie czeka na niego niezapowiedziana nastoletnia pacjentka, która odtrącona przez psychoterapeutę popełnia samobójstwo, strzałem w głowę.

Następnie tajemniczy taksówkarz odwozi go na ślub jego zakochanej, wbrew jego woli. W późniejszej porze dnia trafia do szpitala, gdzie ginie od kul mordercy. I w końcu ponownie budzi się na jachcie z tą samą kobietą, tego samego dnia.

3. Papierowa dziewczyna

Papierowa dziewczyna - Musso
empik.com

Pogrążony w twórczym kryzysie i rozpaczy Tom nie może pozbierać się po zakończeniu romansu. Nadużywa alkoholu i narkotyków, a w dodatku nie jest w stanie napisać ani słowa kolejnej części sagi, dzięki której stał się sławny. Jego przyjaciel Milo stara się jakoś nakłonić pisarza do pracy, ale bezskutecznie.

Któregoś dnia na dworze szaleje wichura, deszcz zalewa ulice, a dom aż trzeszczy od huku zatrzaskiwanych drzwi i okien. Ledwie przytomny Tom dostrzega przed sobą dziewczynę przedstawiającą się jako bohaterka jego powieści, która wypadła z niedokończonego zdania ze strony 266 pierwszej części sagi. Okazuje się, że rzeczywiście luksusowe wydanie książki posiada błąd 100 tysięcy egzemplarzy, w których tekst urywa się na stronie 266.

Nakład ma zostać zniszczony, ale oznacza to, że dziewczyna, która wyszła z książki, zginie. Pisarz musi pilnie dokończyć sagę.

Mimo dużej popularności, książki nie zekranizowano. Jednakże w 2012 roku powstał film opowiadający o losach pisarza, który również pewnego dnia spotkał swoją postać z książki.

4. Dziewczyna z Brooklynu

Dziewczyna z Brooklynu - Musso
empik.com

Przebój wydawniczy, który okazał się jedną z najbardziej dochodowych książek autora. Wszystko dzięki znakomicie skonstruowanej akcji i napięcia, które trzyma aż do końca.

Raphaël (ponownie pisarz) spotyka się z młodą stażystką paryskiego szpitala. Podczas podróży na Lazurowe Wybrzeże mężczyzna zaczyna zadawać serię niewygodnych pytań o przeszłość kobiety. Ta, rezygnując ze wspólnej podróży, wraca do Paryża. Raphaël postanawia ruszyć za nią, lecz gdy przybywa na miejsce, nigdzie nie może znaleźć swojej dziewczyny. Wraz z przyjacielem rozpoczynają śledztwo, ale prawda okazuje się nie być kolorowa. Anna nie jest osobą za którą się podawała, a w dodatku teraz znajduje się w wielkim niebezpieczeństwie spowodowanym nierozwiązaną sprawą sprzed dziesięciu lat.

5. Telefon od anioła

Telefon od anioła
empik.com

Nieznani sobie Madeline i Jonathan, biegnąc do stolików, wpadają na siebie na lotnisku Kennedy’ego w Nowym Jorku. Przypadkowo zamieniają swoje telefony, a kiedy zdają sobie sprawę z powagi sytuacji, są oddaleni już od siebie o tysiące kilometrów! Cóż, nie sposób się nie domyślić, że postanawiają przejrzeć telefony… W wyniku tego działania na jaw wychodzi fakt, że tych dwoje łączy mroczna tajemnica oraz dziewczyna, której sposób śmierci nie jest do końca jasny. W końcu nadarza się okazja, aby go ustalić.