Top 5 najlepiej sprzedających się serii książek

Top 5 najlepiej sprzedających się serii
pixabay.com

Serie książek cieszą się dużą popularnością z uwagi na to, iż w większości posiadają swój własny, specjalnie przygotowany, świat. Ciąg zdarzeń pozwala nam cieszyć się przygodą przez długi czas i każda kolejna powieść wprowadza coś nowego. Poznajmy top 5 najlepiej sprzedających się serii.

Miejsce I – J. K. Rowling Harry Potter

Niesamowita seria z fantastycznym światem magii i bohaterami, którzy tworzą niezapomniany klimat. Seria sprzedała się w nakładzie ponad 450 milionów egzemplarzy

Miejsce II – R. L. Stine Goosebumps

Amerykański horror wydawany w latach 1992 – 1997. Sprzedał się w nakładzie ponad 350 milionów egzemplarzy.

Miejsce III – Erle Stanley Gardner Perry Mason

82 – tomowa powieść wydawana na przestrzeni 40 lat od roku 1933. Sprzedana w nakładzie ponad 300 milionów egzemplarzy.

Miejsce IV – Stan i Jan Berenstain The Berenstain Bears

Dziecięca powieść sprzedana w nakładzie 260 milionów egzemplarzy.

Miejsce V – Francine Pascal Bliźniaczki ze Sweet Valley High

Powieść dziecięca wydana w nakładzie 250 milionów egzemplarzy.

Miejsce Extra – Stephenie Meyer Zmierzch

Chociaż nie jest to top 5 najlepiej sprzedających się serii, Saga Zmierzch klasyfikuje się na 7 miejscu w rankingu najlepiej sprzedających się serii, ale należy o niej wspomnieć, gdyż realnie jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych. Opowieść o miłości nastolatki do wampira i przyjaźni ze zmiennokształtnym to powieść, która skradła serca wielu nastolatkom.

Ciekawostki związane z serią Harry Potter

Harry Potter to bez wątpienia wyjątkowa seria książek, która swój sukces zawdzięcza świetnej fabule i wykreowanemu światu. Książki z tej serii cieszą się dużą popularnością, tak dużą, że w niektórych krajach odbywają się mecze quidditch’a. Każda z części Harry’ego Pottera sprzedała się w nakładzie kilkudziesięciu milionów egzemplarzy, a pierwsza w nakładzie ponad 100 milionów egzemplarzy.

Oprócz serii głównej występują również książki poboczne, jak na przykład: Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć, Baśnie Barda Beedle’a, czy też Quidditch przez wieki.

Jeśli komuś mało, może on dołączyć do społeczności fanów, tzw. Potterhead i śledzić stronę Pottermore.

Jednakże, kiedy i tego za mało, można spróbować swoich sił w wirtualnych szkołach magii i czarodziejstwa, gdzie można objąć funkcje nauczyciela lub wstąpić w szeregi uczniów.