Horizon Zero Dawn 2 z trybem kooperacji? Garść nowych plotek

Horizon Zero Dawn

Interesujące doniesienia pojawiły się ostatnio w sprawie gry Horizon Zero Dawn 2, która – choć oficjalnie jeszcze niezapowiedziana – zmierza najwyraźniej wielkimi krokami na PlayStation 5. Jeśli wierzyć doniesieniom portalu VGC szykuje nam się kontynuacja stworzona z wielkim rozmachem i… trybem kooperacji.

Horizon Zero Dawn trylogią?

Plotki o kolejnej odsłonie Horizon Zero Dawn krążą w sieci od wielu miesięcy. Nic dziwnego – pierwsza część uchodzi za jeden z najlepszych tytułów ekskluzywnych na konsolę PlayStation 4 i zarazem jedną z najlepszych gier z otwartym światem, która sprzedała się w ponad 10 milionach egzemplarzy. Decyzja o powstaniu kontynuacji wydaje się więc czystą formalnością. Wedle najnowszych doniesień ze strony portalu VGC, który opiera się podobno na wiarygodnych źródłach Horizon Zero Dawn 2 faktycznie zmierza na PlayStation 5. Co więcej, cała seria od początku planowana była na trylogię. Po sukcesie, jaki odniosła pierwsza część szefowie Sony dali studiu Guerrilla Games zielone światło na dalszy rozwój franczyzy.

Horizon Zero Dawn
Czy w kontynuacji zapolujemy na gromoszczęka ze znajomymi?

Wielki otwarty świat i kooperacja

Horizon Zero Dawn 2 ma się wyróżniać „gigantycznym” otwartym światem oferującym wielką swobodę podczas eksploracji, zwłaszcza w porównaniu do pierwszej odsłony. Gra ma także posiadać tryb kooperacji, choć VGC nie podało szczegółów na ten temat. Coś jednak może być na rzeczy. Tryb współpracy był najwyraźniej w planach już w czasach prac nad pierwszą częścią. W 2014 roku w sieci wyciekły grafiki koncepcyjne przedstawiające kilku śmiałków wspólnie walczących z mechanicznym potworem (możecie zobaczyć je tutaj). Podobno Guerrilla Games planowało nawet stworzenie spin-offa serii skupionego wyłącznie na aspekcie kooperacyjnym. Prace jednak zostały przerwane na rzecz pełnoprawnej kontynuacji. Niewykluczone zatem, że aspekt ten zostanie w jakimś stopniu wykorzystany w Horizon Zero Dawn 2.

Bo w to, że takowa gra powstaje nikt raczej nie wątpi. Przygody dzielnej łowczyni Aloy polującej na mechaniczne bestie w pięknym, postapokaliptycznym świecie to obok God of War jedno z najsilniejszych IP w dorobku Sony. Pytanie nie brzmi więc „czy?”, tylko „kiedy?”. Różne przecieki przekazują inne wersje wydarzeń. Niektóre mówią o tym, że kontynuacja ukaże się jako tytuł startowy na PlayStation 5, natomiast doniesienia sprzed roku podane przez portal Wccftech sugerują premierę w 2021 roku. Bez względu na to, jak długo przyjdzie nam czekać efekt końcowy z pewnością wynagrodzi nam cierpliwość.

Ghost of Tsushima – zapowiedź nowej gry w feudalnej Japonii

Ghost of Tsushima – zapowiedź nowej gry w feudalnej Japonii