Supergrupa The Dead Daisies wydała cover album

fot. Discogsc.com

Australijska supergrupa The Dead Daisies postanowiła podziękować swoim fanom za wsparcie podczas poprzednich tras koncertowych. W tym celu, kapela wypuściła na rynek specjalny album, na którym znaleźć można najbardziej popularne covery grywane przez Stokrotki na poprzednich trasach.

Najnowszy album The Dead Daisies o tytule Locked And Loaded światło dzienne ujrzał 23 sierpnia bieżącego roku. Płyta wydana została w kilku formatach – CD, winyl, wersja cyfrowa oraz wersja streamingowa. Były frontman grupy, (w momencie premiery płyty wokalista był jeszcze w składzie zespołu). John Corabi o Locked And Loaded w jednym z wywiadów powiedział, że:

“To swego rodzaju hołd dla naszych bohaterów – zespołów, które wpłynęły na nas, gdy kupowaliśmy ich płyty jako nastolatki.”

Oprócz członków zespołu, na krążku usłyszeć można jeszcze także partie nagrane przez gości – Richarda Fortusa, Dizzy’ego Reeda, Jona Stevensa, Briana Tichy’ego oraz Jackiego Barnesa. Najnowsze wydawnictwo grupy zakupić można między innymi w oficjalnym sklepie kapeli.

Nowa płyta The Dead Daisies – tracklista i okładka

Na najnowszej płycie Stokrotek znajdziemy dziesięć coverów pochodzących z repertuaru największych klasyków rockowego grania. Dokładna tracklista prezentuje się następująco:

  1. Midnight Moses (cover The Sensational Alex Harvey Band)
  2. Evil (cover Howlin’ Wolfa)
  3. Fortunate Son (cover Creedence Clearwater Revival)
  4. Join Together (cover The Who)
  5. Helter Skelter (cover The Beatles)
  6. Bitch (cover The Rolling Stones)
  7. American Band (cover Grand Funk Railroad)
  8. Revolution (cover The Beatles)
  9. Rockin’ In The Free World (cover Neila Younga)
  10. Highway Star (cover Deep Purple)

a płytę zdobi taka okładka:

Okładka najnowszej płyty The Dead Daisies
fot. Facebook grupy
The Dead Daisies – kim są?

Jeśli chodzi o sam zespół, to opisać go można praktycznie tylko trzema słowami. Mega Mieszanka Gwiazd. Tylko tyle i aż tyle. Wspomnieć wystarczy tylko, że obecny skład grupy tworzą takie tuzy jak Glenn Hughes (ex-basista i wokalista Deep Purple), Doug Aldrich (były gitarzysta Whitesnake), Deen Castronovo (perkusista, który ma za sobą sesje nagraniowe z Ozzym Osbournem i Paulem Rodgersem) oraz założyciel zespołu, David Lowy, który wcześniej grywał między innymi z Docem Neesonem. Pomimo tego, że grupa powstała dopiero w 2013 roku, to pochwalić może się już kilkoma udanymi trasami koncertowymi oraz czterema albumami studyjnymi z autorskim materiałem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here