Przybysz i Podsiadło w magnetycznym duecie

Przybysz i Podsiadło w duecie
fot. Marta Surovy / Kayax

20 lutego artystka wydała swój kolejny album na którym znajdziemy kolaborację z najbardziej rozpoznawalnym muzykiem młodego pokolenia. Mowa tutaj oczywiście o Dawidzie Podsiadło, z którym artystka nagrała utwór Dobrze.

Przybysz i Podsiadło w duecie – tak współpracy wypowiada się artystka:

Dziś ostatnie ogłoszenie, trochę spektakularne, bo Dawid w swej skromnej postaci przemiłego chłopaka jest dość jednak umówmy się spektakularny. Zaśpiewaliśmy razem numer Dobrze. Wy ocenicie czy dobrze plus czy może jednak wspaniale. Od naszego wspólnego wykonania Drewna nosiliśmy w sobie ochotę zrobić coś razem. Posłuchajcie jak kleją się nasze głosy w A i E, bo nie zdradzimy jeszcze ani słowa. @dylanwishop bardzo dziękuję że wpadłeś do lasu zanim leśny tur porwał Cię skutecznie.

Połączenie głosów Pauliny i Dawida ze spokojną melodią sprawia, że słuchając utworu czujemy, że muzycy opowiadają nam historię. Ich delikatne wokale świetnie się uzupełniają.

Odwilż

Najnowsza płyta Pauliny Przybysz zatutułowana Odwilż jest drugą solową płytą wokalistki. Znalazła się na nim nie tylko kolaboracja z Podsiadło, ale także z Vito Bambino z zespołu Bitamina oraz z raperem Ryfa Ri.

Przy tworzeniu płyty Paulina współpracowała z takimi osobami jak Paweł Stachowiak, Marek Pędziwiatr, Adam Kabaciński czy Max Psuja. Za brzmienie albumu Odwilż, podobnie jak przy albumie Chodź Tu wydanego w 2017 roku, odpowiada Jacek Antosik. Po raz pierwszy Paulina Przybysz zdecydowała się na wydanie albumu ze słowami napisanymi w całości przez nią w języku polskim. Na płycie poruszone zostały tematy o charakterze społecznym, duchowym, futurystycznym, romantycznym i intymnym.

Lubią współpracować

Zarówno Dawid jak i Paulina mają na swoim koncie wiele udanych współpracy. Ten pierwszy angażuje się głównie w projekty hip-hopowe. Ma na swoim koncie współpracę z takimi osobowościami jak Taco Hemingway, grupą PRO8L3M, czy bardzo świeża kolaboracja z duetem Rasmentalism przy utworze Numer. Pani Przybysz za to współpracowała między innymi ze Stanisławem Soyką, Tomaszem Stańko, Night Marks Electric Trio, Pharoahe Monch, Keyon Harold, Krzysztofem Zalewskim, Envee, Grubsonem, en2ak, Mr Krime czy z Barbarą Wrońską.