Rasmentalism i jego nowy “Numer”

numer
instagram.com/rasmentalism

Grupa hip-hopowa Rasmentalism wydała utwór Numer, w którym gościnnie wystąpili Dawid Podsiadło i Vito Bambino.

Najnowsze wydanie to drugi singiel promujący nadchodzący album chłopaków pt. Geniusz. Pierwszą piosenką zapowiadającą album, która ujrzała światło dzienne była Dzisiaj nie zasnę w kolaboracji z Białasem.

 

Owocna współpraca

Jak przyznał Ras, od dawna planował nagrać coś z Dawidem. Nie byli jednak pewni jak się za to zabrać, czekali na coś, co “siądzie” w 100 procentach. W refrenie utworu, który bardzo wpada w ucho, usłyszymy charakterystyczny wokal Vito Bambino (Mateusz Dopieralski) – wokalisty zespołu Bitamina.

Utwór jest bardzo przyjemny dla ucha. Muzycy tworząc piosenkę zainspirowali się starym, dobrym R&B. Kwestie Dawida, Rasa czy Vito różnią się od siebie, przez co utwór jest ciekawy i nie znudzi nam się przy pierwszym odsłuchaniu.

 A tak Ment XXL – członek zespołu Rasmentalism opisuje najnowszy kawałek

Najbardziej byśmy chcieli robić muzykę dla dziewczyn, bo dziewczyny są spoko. Mateusz i Dawid też tak myślą. Z szacunkiem do niezastąpionych czasów królowania r&b, ale bardziej współcześnie – ten Numer jest dla Ciebie

Słowa piosenki napisali Ras, Dawid Podsiadło i Vito Bambino, a za muzykę odpowiedzialny jest Ment XXL.

Numer nie jest pierwszym projektem hip-hopowym, w który zaangażował się Dawid Podsiadło. Artysta ma na koncie współpracę z Taco Hemingway`em, duetem Quebonafide oraz raperem Sokołem. Na reedycji albumu Małomiasteczkowy, pojawił się remiks piosenki LIS wykonany przez grupę hip-hopową PRO8L3M.

Nowy Album

Nadchodząca płyta Geniusz grupy Rasmentalism ukaże się nakładem Sony Music Polska już 27 marca tego roku. Obecnie można zamówić pre-order limitowanej edycji albumu, która zawiera zmienioną poligrafię, pakiet wlepek, plakat oraz dodatkową muzykę. Zamawiać można na stronie rasmentalism.com.

Już dzień po wydaniu albumu muzycy ruszają w trasę koncertową. Odwiedzą osiem miast. Bilety na koncerty są dostępne min. na EmpikBiletyGoingApp.

GENIUSZ TOUR

28.03.2020 – Lublin – Dom Kultury

03.04.2020 – Łódź – Lordi’s

 09.04.2020 – Poznań – Blue Note

17.04.2020 – Wrocław – Zaklęte Rewiry

18.04.2020 – Kraków – Klub Kwadrat

24.04.2020 – Warszawa – Palladium

25.04.2020 – Gdańsk – Parlament

08.05.2020 – Katowice – P23