Hollywood Undead: Wielki powrót? [Recenzja]

Hollywood Undead właśnie wydali nowy album – New Empire vol.1! Czy nadal mają w sobie tę moc? Hollywood Undead: Wielki powrót? [Recenzja]

Historia Hollywood Undead

Hollywood Undead to rapcore’owa formacja z Los Angeles. Powstała w 2005 roku, a jej pierwszy skład tworzyli: J-Dog, Deuce, Johnny 3 Tears, Charlie Scene, Funny Man, Da Kurlzz oraz Shady Jeff. Po odejściu Deuce’a, Shady Jeff’a oraz Da Kurlzza do grupy dołączył Danny Murillo. Zespół wydał 5 albumów studyjnych oraz 4 EPki. Ich szóste wydawnictwo to New Empire vol.1, które ukazało się dosłownie przed chwilą. Promują go single Empire, Already Dead i Time Bomb.

 W przeszłości grupa inspirowała się takimi zespołami, jak Linkin Park, Eminem, Nine Inch Nails czy Limp Bizkit. Ponadto, na nowej płycie słychać również inspiracje takimi zespołami, jak Papa Roach – Killin’ It czy Five Finger Death Punch – Enemy. Nie da się nie zauważyć, że Hollywood Undead wrócili do korzeni. To, czego mi zabrakło na Epce Psalms, to tego pazura i kopa obecnego na poprzednich wydawnictwach HU. Na New Empire vol.1 to wróciło! Jednak nie jest to odgrzewany kotlet. Bardziej połączenie tego, co grupa ma najlepszego do zaoferowania z dodatkiem świeżości. Połączenie rapcore’u z niekiedy elektronicznymi, klubowymi klimatami daje niezłe wrażenie i sprawia, że ta płyta jest tak dobra!

W tekstach Hollywood Undead wielokrotnie przewijał się motyw życie wedle zasady „Sex, drugs&rock’n’roll” i „Live fast, die young”. Wraz z nim HU serwowali nam tzw. fight songs. Pod tym względem jest nieco bardziej dojrzale – nie ma za bardzo kawałków o piciu, ćpaniu, imprezowaniu. Raczej o walce, drugich szansach – Second Chances, o spoglądaniu w przeszłość – Upside Down (w duecie z Kellinem Quinnem z Sleeping With Sirens) czy o życiu według swoich zasad – Heart of the Champion.

To jest taka płyta, której można słuchać w kółko i w kółko. Idealna na siłownię, na dobry początek dnia, generalnie – zawsze i wszędzie! Jest to  świetny powrót Hollywood Undead sprzed lat i – najzwyczajniej w świecie – fantastyczna płyta!

Hollywood Undead w Polsce

Hollywood Dead pojawią się w naszym kraju już 7 marca 2020 roku. Zagrają wraz z Papa Roach w MTP w Poznaniu. Organizatorem wydarzenia jest Live Nation.