Paulina Przybysz zapowiada “Odwilż”

Paulina Przybysz
youtube. com

Po premierze albumu Natalii Przybysz czas na jej siostrę. Tym razem Paulina szykuje dla nas nowy muzyczny materiał.

Teraz druga siostra, Paulina Przybysz, ogłasza premierę albumu Odwilż. Pierwszym singlem zapowiadającym płytę jest Senność. Klip do piosenki pojawił się 7 listopada na youtubowym kanale wokalistki.

Za scenariusz i reżyserię teledysku odpowiedzialny jest Jakub Blank. W wideo wystąpiła armeńska aktorka Helena Ganjalyan.

Paulina o Senności:

Przebodźcowana obywatelka kontra rozmyta percepcja intuicji. Przedmieścia, gdzieś między lasem a betonem, proces rozmrażania twardych poglądów, odpuszczenie, tęsknota za naturą, której przyszłość zlewa się z wizją wspomnienia…

Kiedy premiera albumu?

Artystka planuje Odwilż na styczeń 2020 roku. Tytuł więc nie jest przypadkowy. Jednak praca nad płytą już niemalże dobiegła końca. Dlaczego Paulina Przybysz zdecydowała się na wydanie albumu dopiero w przyszłym roku? Jak sama mówi w wywiadzie dla Radia Czwórka:

Był plan, żeby wydac to jesienią, ale moja siostra teraz wypuszcza nową płytę (…) nie chcę się zastanawiać nad tym czy wszyscy nas będą mylić, więc poczekam.

Czego możemy się spodziewać w najnowszym wydaniu?

Będzie to pierwsza płyta wokalistki zawierająca wyłącznie polskie piosenki. Przybysz zapowiada również pojawienie się ciekawych kolaboracji, zarówno z muzykami jak i z producentami. Kobieta zdecydowanie stawia na różnorodność:

Czułabym, że płyta jest monotonna gdybym robiła ją w jednym zestawie.

Artystka zdradza również, że nowy krążek będzie kontynuacją jej poprzedniego albumu Chodź Tu z 2017 roku. Nadchodząca płyta będzie już szóstym wydawnictwem Pauliny, ale drugim, w którym wokalistka występuje pod własnym imieniem i nazwiskiem.

Jeżeli jej nie znacie…

Paulina Anna Przybysz zaistniała przede wszystkim dzięki zespołowi Sistars, który tworzyła wraz ze swoją siostrą – Natalią. Od 2006 roku prowadzi swoją solową działalność. Dwa lata później ukazała się jej pierwsza solowa płyta – Soulahili. W 2011 wydała swój kolejny album Renesoul, a jej ostatnią pozycją w dyskografii jest wspomniana już Chodź Tu z 2017 roku. Prywatnie – mieszka w Warszawie z mężem i dwiema córkami. Jest współwłaścicielką wydawnictwa muzycznego oraz studia nagrań Penguin Records.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here