Nowe wydawnictwo zespołu Metallica

Na przyszły rok Metallica zaplanowała premierę wyjątkowego albumu. Jest to dalsza część charytatywnej działalności zespołu. W artykule znajdziecie wszystkie szczegóły dotyczące wydawnictwa.

Metallica często angażuje się w różne akcje charytatywne. Ponadto rok temu założyła własną fundację, która ma na celu zwalczanie głodu oraz pomoc w tworzeniu zrównoważonych społeczności. Ostatnio przekazali też 100 000 dolarów na zmagania z pożarami w Kalifornii. Pokazuje to jak wielkie serca mają muzycy oraz jak duża jest ich chęć pomocy ludziom.

Nowe wydawnictwo zespołu Metallica

3 listopada w San Francisco odbył się koncert akustyczny zespołu z okazji pierwszej rocznicy założenia ich fundacji All Within My Hands. Podczas niego Metallica zagrała swoje największe przeboje oraz covery takich grup jak: Deep Purple, Blue Oyster Cult czy też Nazareth. Ten wyjątkowy koncert został nagrany i grupa postanowiła wydać go w formie dwupłytowego 140-gramowego winylu. Nowe wydawnictwo zespołu Metallica – Helping Hands… Live & Acoustic at The Masonic ukaże się 1 lutego 2019 roku. Dostępne będzie również w formie cyfrowej oraz w serwisach streamingowych. Cały dochód ze sprzedaży zespół przekaże dla fundacji.

Tak prezentuje się okładka płyty:

Nowe wydawnictwo zespołu Metallica

Tracklista wydawnictwa

Płyta pierwsza:

 • Strona A
  1. Disposable Heroes
  2. When A Blind Man Cries
  3. The Unforgiven
 • Strona B
  4. Please Don’t Judas Me
  5.Turn the Page

Płyta druga:

 • Strona C 
  6. Bleeding Me
  7. Veteran Of The Psychic Wars
  8. Nothing Else Matters
 • Strona D
  9. All Within My Hands
  10. Enter Sandman
  11. The Four Horsemen
  12. Hardwired
Koncert w Polsce

Zespół nadal podróżuje po świecie z trasą WorldWired Tour, promującą album Hardwired… To Self-Destruct, który ukazał się w 2016 roku. Po ostatnim występie europejskiego tournée, Metallica zdradziła, że ma w planach wrócić do Europy w 2019 roku. Już we wrześniu grupa potwierdziła swoje zamiary i ogłosiła kolejną część trasy koncertowej. Jednym z jej punktów będzie także Polska. Metallica zagra w naszym kraju już 21 sierpnia 2019 roku na PGE Narodowym.


źródło: metallica.com