Cyberpunk 2077. CD Projekt stawia na wysoką jakość gry

Cyberpunk 2077
gamingsociety.pl
Cyberpunk 2077 nie będzie równie płaską grą co Wiedźmin III. CD Projekt opowiada się za wysoką jakością produktu. Twórcy chcą stworzyć grę nadzwyczajną.


Czym jest Cyberpunk 2077?

Cyberpunk 2077 to gra RPG (role-playing game), bazująca na papierowym systemie RPG Cyberpunk 2020. Produkcją zajmuje się CD Projekt RED. Akcja gry osadzona jest w futurystycznej metropolii i toczy się w tytułowym 2077 roku. Night City to mroczne miasto, pełne zachłannych korporacji, które kontrolują wszelkie aspekty życia obywateli. Prócz tego jest również królestwem gangów, hackerów, elektronicznych implantów i broni palnej. Rozpoczynając przygodę z Cyberpunkiem 2077 tworzymy swojego avatara (najemnika lub najemniczkę). Wybieramy klasę postaci, jej wygląd i cechy. Jesteśmy również zobowiązani wybrać życiorys naszego bohatera, który w dalszej rozgrywce odgrywa znaczną rolę. Naszym zadaniem jest przetrwać w tej jakże brutalnej rzeczywistości.

Ponadto, w porównaniu do poprzedniej produkcji jaką jest Wiedźmin III, który był nieco płaski, eksploracja Night City będzie bardziej czasochłonna. Świat gry będzie spory zarówno w poziomie, jak i w pionie. Im wyższy budynek, tym więcej rzeczy do zrobienia. Eksploracja budynków i ulic będzie wiązała się z możliwością wykonywania dodatkowych questów.

Co z premierą?

Cyberpunk 2077 to jedna z najbardziej wyczekiwanych gier ostatnich lat. Niestety, fani muszą uzbroić się w cierpliwość. Data premiery nadal pozostaje tajemnicą. Nieoficjalne źródła podają, że gra ma zadebiutować w roku 2020. Mimo to akcja marketingowa już ruszyła. Firma na targach E3 zaprezentowała pierwszy zwiastun, a do sieci trafił obszerny gameplay. Na spotkaniu z inwestorami padło pytanie skierowane do Adama Kicińskiego, prezesa CD Projekt, dotyczące jakości gry. Zdaniem prezesa, Cyberpunk 2077 mierzy w podobny poziom jakości i wykończenia, co Red Dead Redemption II, któremu mocno kibicują. Dodaje, że razem z zespołem CDP potrzebują stworzyć grę nadzwyczajną, wyróżniającą się na tle innych. Kiciński również postanowił zdementować plotkę krążącą wokół produktu – gra głównie skupia się na warstwie fabularnej, jednak nie wyklucza, że pojawi się również opcja multiplayer. Kolejną dobrą wiadomością dla graczy jest brak planu na wprowadzenie mikrotransakcji.

Jak myślicie, czy Cyberpunk 2077 będzie takim samym hitem jak Wiedźmin 3?

 

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
john smith Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o