Metallica pomaga walczyć z pożarami

Metallica pomaga walczyć z pożarami

Metallica pomaga walczyć z pożarami oraz mobilizuje swoich fanów do wspierania osób dotkniętych niszczycielskim żywiołem. 

Metallica to światowej sławy legenda heavy metalu. Jej początki sięgają roku 1981, kiedy została założona przez Jamesa Hetfielda i Larsa Ulricha. Na swoim koncie grupa ma aż 12 albumów studyjnych. Przez ponad 30 lat działalności osiągnęli oni niezwykłą sławę i stali się jednym z najbardziej rozpoznawalnych zespołów. Mimo wielu przeszkód, jakie spotkali na swojej drodze, nieustannie działają na rynku muzycznym. Swoją twórczością trafiają w gusta zarówno starszych, jak i młodszych pokoleń, dzięki czemu nieustannie zyskują coraz większą rzeszę fanów.

Metallica pomaga walczyć z pożarami

Nie tylko muzyką zespół zyskuje uznanie. W zeszłym tygodniu ogłosili, iż przez fundację All Within My Hands, przekazali 100 000 dolarów na zmagania z pożarami w Kalifornii. Zgłosili się z apelem również do swoich fanów, by i oni przyłączyli się do akcji i wspierali ofiary oraz ratowników.

Na stronie fundacji znalazł się taki oto komunikat:

Niestety, po raz kolejny społeczności w Kalifornii doświadczają historycznie dewastujących pożarów w północnej i południowej części stanu. All In My Hands przekazało po 50000 $ fundacji North Valley Community Foundation i Los Angeles Fire Department Foundation; obie agencje świadczą usługi dla ofiar w centrach ewakuacyjnych i innych potrzebujących pomocy. Chcielibyśmy zachęcić was do przyłączenia się do nas w celu wspierania potrzebujących i naszych pierwszych ratowników w jakikolwiek sposób, poprzez przekazywanie pieniędzy, nietrwałej żywności, odzieży i innych dostaw lub poprzez poświęcanie czasu na wolontariat lub tymczasowe zakwaterowanie. Każdy trochę pomaga.

Koncert w Polsce

Zespół nadal podróżuje po świecie z trasą WorldWired Tourpromującą album Hardwired… To Self-Destruct, który ukazał się w 2016 roku. Po ostatnim występie europejskiego tournée, Metallica zdradziła, że ma w planach wrócić do Europy w 2019 roku. Już we wrześniu grupa potwierdziła swoje zamiary i ogłosiła kolejną część trasy koncertowej. Jednym z jej punktów będzie także Polska. Metallica zagra w naszym kraju już 21 sierpnia 2019 roku na PGE Narodowym.


źródło: www.allwithinmyhands.orgwww.metallica.com