Mark Morton powrócił!

Mark Morton, gitarzysta zespołu Lamb of God w ubiegłym roku wydał swój pierwszy solowy album – Anesthetic. Dzisiaj (17 stycznia) ukazała się kontynuacja tego projektu – Epka Ether.

Warto zaznaczyć, że solowy materiał Mortona różni się od tego, co tworzy Lamb of God. Podobnie jest w przypadku  Jonathana Davis z Korn – Black Labirynth, Andy’ego Biersacka z Black Veil Brides i jego projektu Andy Black czy Danny’ego Worsnopa z Asking Alexandrii.  Lamb of God to niezaprzeczalnie kapela metalowa. Z kolei Mark Morton na Anethetic był bardziej metalowy, a na Ether jest rockowy.

Gościnnie u Marka Mortona wystąpili…

Na Anesthetic gościnnie wystąpili m.in. Chuck Billy (Testament), Jacoby Shaddix (Papa Roach), Chester Bennington (Linkin Park), Alissa White-Gluz (Arch Enemy) czy kolega Marka z zespołu, Randy Blythe. Na Ether możemy usłyszeć Lzzy Hale (Halestorm), Howarda Jonesa (Killswitch Engage), Johna  Carbone’a  (Moon Tooth) i Marka Moralesa (Sons of Texas).

Chociaż Ether zawiera tylko 4 utwory, to jest dosyć różnorodna. Mamy i akustyczny numer, który ma pazura tylko z powodu głosu Marka Moralesa – Black, i rockowy, jednak dość spokojny kawałek –The Fight. Mamy też coś hard rockowego – Love My Enemy i całkiem romantycznego i spokojnego – All I Had To Lose.

Absolutną perełką jest tutaj piosenka She Talks To Angels nagrana z Lzzy Hale. Wokalistka Halestorm ma silny i przyprawiający o ciarki głos. W połączeniu z przyjemnym rockowym graniem jest zdecydowanie najlepszym kawałkiem na tym krążku.

Z pewnością po przesłuchaniu Anesthetic wielu spodziewało się kolejnego wydawnictwa pełnego metalu z okazjonalnym rockiem. Jednak kontrast między debiutem Mortona a Ether pokazuje, jakim jest utalentowanym i wszechstronnym muzykiem. Mimo iż moje serce bije w rytm muzyki metalowej, to Ether bardzo przypadła mi do gustu. Przede wszystkim dzięki duetowi z Lzzy!

Mark Morton w Polsce

Mark Morton wraz Lamb of God pojawi się w Polsce już 2 kwietnia! Wraz z zespołem Kreator i Power Trip zagrają w krakowskiej Tauron Arenie. Bilety nadal można nabyć na stronie Knock Out Productions.