Kingpin Reloaded oficjalnie zapowiedziany

Kingpin Reloaded

Wiemy już na pewno, że wkrótce doczekamy się remastera brutalnej strzelanki z 1999 roku. Kingpin Reloaded zadebiutuje jeszcze w tym roku.

Kingpin Life of Crime

Tytuł ten został wydany 29 czerwca 1999 roku. Odpowiedzialne za niego jest  Xatrix Entertainment, a gra zadebiutowała tylko na PC. Ten pierwszoosobowy shooter był znany przede wszystkim ze swojej brutalności. W grze wcielimy się w rolę zdradzonego gangstera szukającego zemsty. Akcja w specyficzny sposób łączy charakterystyczny wygląd wieloletniego miasta z elementami futurystycznymi. Podczas rozgrywki możemy m.in. rekrutować do wspólnej walki innych gangsterów, strzelać z wnętrza pojazdów, czy nawet bawić się ze znajomymi w sieci LAN.

Kingpin zasłynął z dwóch rzeczy. Po pierwsze ponura grafika i gęsty klimat. Twórcom udało się uzyskać świetne efekty, które do dzisiaj przywodzą na myśl najbardziej mroczne miasto jakie można sobie wyobrazić. Gra była mocno niepokojąca, a przy tym niesamowicie oddawała klimat ciemnych uliczek. Po drugie, gra zasłynęła także z ogromnej brutalności i ilości wulgaryzmów. Do tego ilość agresji i nienawiści, która aż wylewa się z ekranu, jest wręcz przytłaczająca. Zdecydowanie nie był to tytuł dla młodych graczy, ani dla tych o słabych nerwach.

Kingpin Reloaded

Kingpin Reloaded ma być remasterem opisanego powyżej klasyka z 99 roku. 3d Realms niedwano zapowiedziało ten tytuł na oficjalny Twitterze, przy okazji PAX South. Gra ma zadebiutować jeszcze w 2020 roku i trafi na platformy PC, Playstation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Przy okazji dostaliśmy także oficjalny zwiastun:

Twórcy zapowiadają, że gra wkracza w nowe technologie lecz wciąż utrzyma swój mroczny klimat i charakterystyczną brutalność. Kingpin Reloaded ma nadać nowe życie klasycznemu silnikowi z Quake II. Jedną z ważniejszych nowości ma być przystosowanie tego tytułu pod Nintendo Switch. Oprócz tego będzie wyposażony w znacznie ulepszoną grafikę i obsługę 4K. Zapowiedziano także, że w grze pojawią się nowe zadania i dialogi, a dzięki obsłudze kontrolerów gra ma być dostępna dla szerszej publiczności. Kingpin Reloaded będzie zawierał także możliwość rozgrywki sieciowej. Co ciekawe gra, pomimo tego, że jest znana ze swojej nieskrępowanej brutalności, oferuje także “No Violence mode”. Jest to tryb, w którym nie uświadczymy aż tak ekstremalnej i wyeksponowanej przemocy. Nie zmienia on jednak wulgarności języka gangsterów.

Czy są na sali jeszcze jacyś psychopaci, którzy czekają razem ze mną na ten tytuł?

O tym, jak twórcy gier niosą pomoc Australii

O tym, jak twórcy gier niosą pomoc Australii