Danny Worsnop: Another You zapowiada nową płytę?

Danny Worsnop, wokalista zespołu Asking Alexandria, opublikował wideo do nowej piosenki. Czy Another You zapowiada nową płytę?

Pierwsze lata kariery

Danny Worsnop od 2008 roku jest związany z kapelą Asking Alexandria. Po wydaniu z nimi 3 płyt – Stand Up And Scream, Reckless&Relentless oraz From Death To Destiny opuścił zespół, aby zająć się innymi projektami. Były to zespół We Are Harlot oraz kariera solowa. Z WAH wydał jeden album – We Are Harlot, który jest krążkiem pełnym rock’n’rolla. Z kolei w ramach twórczości solowej opublikował album The Long Road Home, który zawierał piosenki… country.

Powrót do AA

W 2016 roku Ben Bruce (założyciel Asking Alexandrii) poinformował, że Danny ponownie połączy siły ze swoim pierwszym zespołem. Tak też się stało – w 2017 roku grupa wydała album Asking Alexandria, który był czymś kompletnie innym od tego, co AA wcześniej reprezentowali – zamiast metalcore’u fani dostali rock zaprawiony Fall Out Boyem.

Powrót do dawnych kolegów-muzyków wcale nie oznaczał, że Worsnop porzucił karierę solową. Wręcz przeciwnie – w maju tego roku ukazał się jego drugi solowy album, Shades of Blue. Tym razem Danny porzucił muzykę country na rzecz rocka zmieszanego z bluesem. Jak dla mnie – bardzo na plus!

Czy singiel Another You zwiastuje kolejną płytę? Najprawdopodobniej tak, choć nie wiadomo jeszcze, kiedy miałaby mieć swoją premierę.

Początek nowego rozdziału z All That Remains

Worsnop kilka miesięcy temu został drugim wokalistą zespołu All That Remains. Wystąpił gościnnie na ich najnowszej płycie – Victim of the New Disease w utworze Just Tell Me Something.

Ponadto, piosenkarz współpracował z takimi kapelami, jak Memphis May Fire (Challenger), Breathe Carolina (Sellouts), Ronnie Radke(Brother) czy The Word Alive (Stare At The Sun).

Danny wziął również udział w koncercie wspomnieniowo-charytatywnym na cześć zmarłego Mitcha Luckera – wokalisty Suicide Silence. Celem koncertu było wsparcie finansowe córki Mitcha. Worsnop zaśpiewał na niej numer The Price Of Beauty. W koncercie wzięli udział również Randy Blythe (Lamb of God) oraz Tim Lambesis (As I Lay Dying).

Danny Worsnop prywatnie

Prywatnie Worsnop jest mężem Victorii Potter, która służy w marynarce wojennej Stanów Zjednoczonych. To dla niej Danny napisał piosenkę Angels. Opublikowano do niej teledysk składający się z wideo z koncertu, podczas którego doszło do oświadczyn, a także filmiki, na których widzimy, jak zakochani spędzają razem czas. Para mieszka na Florydzie wraz z dwoma psami.