As I Lay Dying ponownie w Polsce!

As I Lay Dying ponownie w Polsce! Metalcore’owcy zagrają w Polsce 2 koncerty promujące ich najnowsze wydawnictwo – Shaped By Fire.

Historia kapeli

Zespół powstał w 1999 roku w San Diego w Kalifornii z inicjatywy Tima Lambesisa, wokalisty. Nazwa została zaczerpnięta z książki Williama Faulknera o tym samym tytule. Początki grupy były ciężkie, ponieważ w 2000 roku muzycy się rozstali. Tim Lambesis wyjechał do Teksasu, aby zostać członkiem Society’s Finest. Jednak porzucił ten zespół, aby reaktywować As I Lay Dying. W 2003 roku Metal Blade Records zaproponowali muzykom kontrakt. Pod ich skrzydłami grupa opublikowała 6 albumów – Beneath The Encasing Of Ashes, Frail Words Collapse, Shadows Are Security, An Ocean Between Us, The Powerless Rise oraz Awakened. Ich najnowszy krążek Shaped By Fire został wydany nakładem Nuclear Blast Records.

Kapela jest stawiana w jednym rzędzie m.in. z Bullet For My Valentine, Parkway Drive, Trivium, Lamb of God czy All That Remains. Występowali z takimi gwiazdami, jak In Flames, Hatebreed czy Deftones.

Kontrowersje wokół wokalisty

W 2014 roku Tim Lambesis został skazany na 6 lat więzienia za próbę zlecenia morderstwa swojej żony. Grupa As I Lay Dying była określana jako chrześcijańska. Jednak w wywiadzie udzielonym przed skazaniem Tim twierdził, że jest ateistą. Pozostali członkowie grupy mieli przestać być chrześcijanami w czasie działalności zespołu. Po przyznaniu się wokalisty do winy, formacja wydała oświadczenie, według którego AILD przechodzi w stan uśpienia. W nawiązaniu do tego oświadczenia muzycy Jordan Mancino, Phil Sgrosso, Nick Hipa i Josh Gilbert przyznali, że to Tim był jego autorem. Sami powołali nowy zespół – Wovenwar, do którego zaangażowano wokalistę Oh, Sleeper – Shane’a Blaya.

W 2018 roku światło dzienne ujrzał teledysk do piosenki My Own Grave. Tym samym rozpoczęła się nowa era w karierze As I Lay Dying.

As I Lay Dying w Polsce

Formacja wystąpi 12 kwietnia 2020 roku w warszawskiej Progresji i 13 kwietnia we wrocławskim klubie A2. Wraz z nimi wystąpią Une Misere, Whitechapel i Emmure.

Bilety można kupić na stronie organizatora – Knock Out Productions.