Music to Be Murdered By – Niespodziewany album Eminema

Music To Be Murdered By

Do piątkowych, muzycznych premier zdążyliśmy się przyzwyczaić. Jednak w dniu dzisiejszym po raz kolejny zostaliśmy zaskoczeni. Eminem zaprezentował swój nowy album Music to Be Murdered By z gościnnym udziałem znakomitych artystów.

Po raz kolejny zaskakuje

Raper do pracy przy albumie Music to Be Murdered By po raz kolejny zaprosił producenta – Dr. Dre, a wokalnie wspomagają go m.in. Juice WRLD. Black Thought, Q-Tip, Ed Sheeran, Young M.A, Anderson .Paak oraz Skylar Grey. Dzisiejsza premiera to już drugi album artysty wydany niespodziewanie, bez jakichkolwiek zapowiedzi. Wcześniej miało to miejsce w 2018 roku podczas premiery albumu Kamikaze. Dodatkowo Slim Shady zaprezentował teledysk do utworu Darkness. Trzeba przyznać, że niewielu jest na świecie artystów, którzy mogą pozwolić sobie na wydanie albumu bez chociażby minimalnej promocji. Eminem jest pod tym względem unikatowy.

Teledysk z przekazem

W zaprezentowanym klipie, Eminem przedstawia problem z prawem dotyczącym broni w USA i masowych strzelanin jakie w ostatnich latach miały tam miejsce. Na końcu filmu znajduje się apel zachęcający do zarejestrowania się do głosowania. “Spraw, by twój głos był słyszalny i pomóż zmienić prawo dotyczące broni w Ameryce”, czytamy w tekście końcowym, kierując amerykańskich widzów do zarejestrowania się na stronie internetowej.

Zobacz teledysk do utworu Darkness

Inspiracja Hitchcockiem

Nowy materiał posiada dwie wersje okładek. Główną – z łopatą i fedorą oraz alternatywną, która jest bezpośrednim hołdem dla okładki albumu Alfreda Hitchcocka, który również nazywa się Music to Be Murdered By. Hitchcock jest również samplowany na albumie Eminema.

Posłuchaj najnowszego albumu Eminema – Music to Be Murdered By

Czy nowy Eminem okaże się sukcesem?

Trudno wyrokować po kilku pierwszych przesłuchaniach. Nie jest tajemnicą, że ostatnie wydawnictwa artysty, spotykały się z dosyć mieszanymi opiniami. Co prawda Kamikaze było odbierane raczej pozytywnie, ale daleko mu było do tych najbardziej udanych krążków Eminema. Jakościowo, album odbiegał również od wydawnictw tworzonych przez innych popularnych raperów. Liczymy, że ciekawi artyści zaproszeni do współpracy pomogą Eminemowi wrócić na zasłużony szczyt. Jaka jest Wasza opinia po pierwszym odsłuchu?