Jinjer zapowiadają koncertowy album!

Jinjer zapowiadają koncertowy album! Będzie to pierwsze tego typu wydawnictwo w karierze zespołu!

Historia Jinjer

Grupa powstała w 2009 roku w Garłówce niedaleko Donieska na Ukrainie. Inicjatorem projektu był gitarzysta Dmitrij Oksen. Później do zespołu dołączyli: Maksym Fatullaiev na wokalu i Vyacheslav Okhrimenko na perkusji. Skład ten jednak szybko się zmienił, aby całkowicie ustabilizować się w 2016 roku. I tak Jinjer tworzą: Tatiana Shmailyuk jako wokalistka, Eugene Eugene Abdukhanov jako basista, Roman Ibramkhalilov  – gitarzysta oraz Vladislav Ulasevich – perkusista. Zespół  wydał 4 albumy studyjne: Inhale, Don’t Breathe, Cloud Factory, King of Nothing i Macro. Grupa opublikowała również 2 EPki: Objects In Mirror Are Closer Then They Appear i Micro. Pomimo krótkiego stażu Jinjer zdążyli już wyrobić sobie markę. Zdobyli uznanie i prestiż, a ich pozycja jest bardzo mocna.

Jinjer Live 2020

Jinjer odbyli już wiele tras koncertowych. Ta z marca 2020 roku była jednak wyjątkowa. Jak czytamy na oficjalnej stronie zespołu:

„Niektóre koncerty zasługują na to, by zostać wyrzeźbione w kamieniu i zapamiętane na zawsze. Tak było w przypadku naszej pierwszej australijskiej trasy koncertowej w marcu 2020 roku, podczas której osiągnęliśmy kilka kamieni milowych naraz: w końcu zagraliśmy na każdym kontynencie, na którym możemy grać, nasz pierwszy raz w Down Under był wyprzedany.   Co ważniejsze, doświadczyliśmy miłości, pasji i szaleństwa, które zawsze słyszeliśmy o australijskiej publiczności. Byli nawet fani z Nowej Zelandii! Teraz, po prawie półrocznym lock downie, ledwo mogę oglądać ten materiał bez uronienia kilku łez. Gdybyście wiedzieli, ile czasu, cierpliwości, nerwów i wysiłku włożyliśmy, aby ten koncertowy album był możliwy – prawdopodobnie bylibyście zaskoczeni, że w ogóle udało się nam to zrobić. Przeciwności wciąż nadchodziły i nadchodziły, i wciąż nas napadały, ale oto jesteśmy! Alive w Melbourne 2020 jest realne i wychodzi w całej swojej wizualnej i dźwiękowej chwale! Obejrzyjmy to, posłuchajmy i przypomnijmy sobie, jak powinien wyglądać i brzmieć prawdziwy metalowy koncert: pot, głośność, występ i tłum… Potrzebujemy z powrotem tego uczucia! Jestem dumny, że udało nam się uchwycić to miejsce na czas i podzielić się nim z Wami jako nasz pierwszy oficjalny album na żywo!”.

Premiera Alive in Melbourne

Alive in Melbourne ukaże się 20 listopada 2020 roku. Usłyszymy takie hity, jak Ape, Pisces czy Sit Stay Roll Over.