Spotkanie online z Johnem Flanaganem – autorem serii “Zwiadowcy”

Spotkanie online z Johnem Flanaganem
fot. Materiały prasowe

Z okazji premiery polskiej wersji 15. już części cyklu Zwiadowcy, Wydawnictwo Jaguar we współpracy z portalem Lubimy Czytać organizują spotkanie online z Johnem Flanaganem. Jednym z najpoczytniejszych pisarzy fantastyki i autorem niezapomnianej, wręcz kultowej w tym momencie serii z tegoż gatunku.

W niesamowitym świecie Zwiadowców, wzorowanym na średniowieczu, można miło spędzić czas. To seria warta polecenia absolutnie wszystkim fanom fantastyki. W rankingu Najlepsze serie książkowe uplasowała się na 4 miejscu.

Spotkanie online z Johnem Flanaganem – poniedziałek, 14 września, godz. 14:00

Rozmowę poprowadzi Bartek Czartoryski, a będzie można śledzić ją za pośrednictwem kilku kanałów. Pierwszym z nich jest serwis lubimyczytac.pl, drugim kanał Lubimy Czytać w serwisie YouTube, trzecim fanpage LC, a czwartym, oczywiście – strona Wydawnictwa Jaguar na Facebooku.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2713205808901943/

Zadaj pytanie i zgarnij nagrody

Wydawnictwo Jaguar postanowiło nagrodzić autorów najciekawszych pytań skierowanych do Flanagana. Pięciu szczęśliwców zgarnie pakiety książek-niespodzianek. Szczegóły konkursu znajdują się w regulaminie.

Niedziela, 13 września, jest ostatecznym terminem, w którym można zadawać pytania. Należy zamieszczać je w sekcji komentarzy pod wpisem.

John Flanagan i jego sukces

Zainteresowanie serią Zwiadowcy nie spada, a można powiedzieć, że wciąż rośnie, bowiem coraz to nowsi pasjonaci fantastyki sięgają po dzieła Flanagana. Popularność cyklu w Polsce można wnioskować z aktywności fanów na fanpage’u Zwiadowcy oraz kolonii pod szyldem Zwiadowców.

Ponad czterdzieści tygodni powieść nie znikała z listy bestsellerów New York Timesa! Niewątpliwie jest to fakt godny podziwu.

Zaginiony Książę. Zwiadowcy. Księga 15
Zaginiony Książę. Zwiadowcy. Księga 15 – premiera 30 września 2020 r. / Wydawnictwo Jaguar

Opis fabuły 1. części

Piętnastoletni Will marzy o staniu się rycerzem i pójściu w ślady ojca. Jednak brak krzepy i siły uniemożliwia chłopcu uniesienie ciężkiego, kutego kawałka metalu. Dlatego Will jest w trudnej sytuacji. Albo trafi pod opiekę barona, albo swoją przyszłość zwiąże z pracą w chlewie. Niespodziewanie zjawia się ktoś, kto postanawia wziąć go pod swoje skrzydła. Tajemniczy mężczyzna pragnie zwerbować Willa do owianych legendami, okrytych złą sławą zwiadowców.


Źródło: Informacja prasowa | Wydawnictwo Jaguar


Na koniec odsyłam do recenzji dwóch ciekawych pozycji od Wydawnictwa Jaguar: Someone New i Królestwo Dusz. Niewątpliwie są to tytuły warte uwagi, zwłaszcza, że kilka dni temu ukazała się druga część z cyklu Someone.