Top 5 piosenek Jinjer

Jinjer są ukraińskim zespołem, grającym mieszankę groove i progresywnego metalu z elementami metalcore’u i hardcore’u. Grupa niekiedy eksperymentuje z takimi gatunkami, jak R’N’B, funk czy jazz. Do ich inspiracji zalicza się Gojirę, Lamb of God czy Panterę. Wydali do tej pory 2 EPki – Objects in Mirror Are Closer than They Appear i Micro, a także 4 albumy studyjne – Inhale, Don’t Breathe, Cloud Factory, King of Everything oraz Macro. Pośród tylu fantastycznych piosenek wybranie 5 najlepszych nie było wcale łatwym zadaniem. Jednak oto Top 5 najlepszych piosenek Jinjer:

  1. Who Is Gonna Be The One

Pochodzi z pierwszej longplayowej płyty zespołu – Cloud Factory. Jest to jeden z tych kawałków, na których idealnie widać skalę głosu Tati, jeśli chodzi o krzyk i growl. Nie doczekał się teledysku, jednak można go usłyszeć na koncertach.

  1. Retrospection

Singiel z ostatniej płyty Macro. Nie licząc kawałka  Желаю значит получу, który jest w całości śpiewany w ojczystym języku Jinjer, muzycy do tej pory nie zrobili z niego zbytniego użytku. Plus również za teledysk – wstawki z trasy i spotkań z fanami oraz zdjęcia członków Jinjer, kiedy ci byli jeszcze dziećmi, to coś niesamowicie wzruszającego!

  1. Ape

Również singiel, tym razem z EP-ki Micro. Opowiadający o tym, że ludzie potrafią być żądni krwi, niszczycielscy wobec otaczającego ich świata. Mocno futurystyczny teledysk, zapowiedź nowego rozdziału w karierze Jinjer. W wersji na żywo – petarda!

  1. Pisces

Najpopularniejszy kawałek Jinjer, jeśli chodzi o wyświetlenia na YouTube. Idealnie pokazujący, że Tati potrafi nie tylko krzyczeć, ale też przepięknie zaśpiewać. Genialne połączenie mocnego, ciężkiego  refrenu ze spokojnymi, delikatnymi zwrotkami. Koniec miażdży – jak zresztą cały ten numer!

  1. Sit Stay Roll Over

Singiel pochodzący z płyty King of Everything. Absolutny klasyk. Mocny i z pazurem, zarówno pod względem brzmienia, jak i tekstu. Tati tutaj dała czadu – i jako wokalistka, i jako autorka tekstu! Dla mnie – niekwestionowana perełka!

Jinjer w Polsce

Warto też wspomnieć, że Jinjer są częstymi gośćmi w naszym kraju. W ubiegłym roku supportowali Amorphis w styczniu w Krakowie, w czerwcu zagrali na Mystic Festival 2019 (również w Krakowie), a w listopadzie wrócili na dwa headlinerskie koncerty  w Warszawie i Wrocławiu. W tym roku pojawią się na Pol’and’Rock Festival 31 lipca 2020 roku w Kostrzynie nad Odrą oraz w sopocko-gdańskiej Ergo Arenie 3 sierpnia jako support Slipknota.