Happy birthday, Jacoby Shaddix!

Happy birthday, Jacoby Shaddix!
fot. Natalia Nazar

Jacoby Shaddix obchodzi dzisiaj urodziny. Happy birthday, Jacoby!

Jacoby i Papa Roach

Jacoby Dakota Shaddix urodził się 28 lipca 1976 roku w miasteczku Mariposa w Kalifornii. W 1993 roku razem z perkusistą Davem Bucknerem, basistą Willem Jamesem i gitarzystą Benem Lutherem założył zespół – Papa Roach. Grupa wydała 10 płyt: Old Friends from Young Years, Infest, LoveHate Tragedy, Getting Away With Murder, The Paramour Sessions, Metamorphosis, The Connection, F.E.A.R., Crooked Teeth oraz Who Do You Trust? Nazwa Papa Roach wzięła się od przydomka dziadka Jacoby’ego – Howarda Williama Roatcha. W 2006 roku mężczyzna popełnił samobójstwo, po tym, jak zdiagnozowano u niego raka w zaawansowanym stadium. Piosenka Roses on My Grave została napisana ku jego pamięci.

Obecnie Jacoby jest jedynym oryginalnym członkiem formacji.

Poza Papa Roach Jacoby był częścią grupy Fight The Sky. Zespół działał w latach 2002-2003, a Jacoby występował tam pod pseudonimem John Doe.

Shaddix wystąpił gościnnie w takich utworach, jak The Reckoning (Within Temptation), Wolf Totem (The HU) czy Sworn Apart (Mark Morton).

Wśród artystów, którzy zaśpiewali wraz z Shaddixem (i Papa Roach) byli m.in. Maria Brink, Skylar Grey czy Machine Gun Kelly.

Kariera Shaddixa poza muzyką

W 2007 roku Jacoby pełnił funkcję prowadzącego programu telewizyjnego Scarred. Program pokazywał wypadki na rowerach, deskorolkach, nartach czy nawet rolkach. Scarred liczył 2 sezony po 20 odcinków.

W 2010 roku piosenkarz wystąpił w filmie The Invited. Zagrał Thomasa Walkera. Była to jego pierwsza i na razie jedyna rola w filmie.

W 2015 roku powstała linia ubrań zaprojektowana przez wokalistę i projektanta, Jeffa Henry’ego – Lovers Are Lunatics.

Jacoby Shaddix prywatnie

Rodzice Shaddixa rozwiedli się, gdy ten miał 6 lat.

Wokalista obecnie mieszka w Sacramento w Kalifornii. W 1997 roku ożenił się ze swoją żoną, Kelly, z którą ma 3 synów: Makaile (18 lat), Jagger (16 lat) i Brixton (7 lat).

Jacoby miał problemy z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków, ale od 2012 roku pozostaje czysty i trzeźwy.

W 2017 roku, kilka miesięcy po śmierci Chestera Benningtona (Linkin Park) piosenkarz przyznał, że zmaga się z depresją, ale przy życiu trzymają go trzeźwość i rodzina.

Pierwszy tatuaż, jaki pojawił się na ciele Shaddixa, to było imię jego żony – Kelly. Drugim był mikrofon. Jacoby ma również wytatuowaną czaszkę – kiedy rozdaje autografy, rysuje właśnie ten motyw. Czaszka stała się również motywem kolekcji ubrań Lovers Are Lunatics. Wokalista ma także wytatuowane imiona swoich dzieci i napisy Love i Hate, związane z zespołem The Clash.