Wszystkiego najlepszego, Sharon den Adel!

Dzisiaj (12 lipca) Sharon den Adel obchodzi swoje urodziny. Wszystkiego najlepszego!

Biografia Sharon

Sharon den Adel urodziła się 12 lipca 1974 roku Waddinxveen w Holandii. Dużo podróżowała jako dziecko – była w co najmniej 10 krajach. Z powodu wyglądu (stylu i ciemniejszej karnacji) była wyśmiewana w szkole. Będąc licealistką, poznała swojego przyszłego męża i kolegę z zespołu – Roberta Westerholta.

Sharon i Within Temptation

Wraz z nim w 1996 roku założyła grupę The Circle, która jeszcze przed debiutem zmieniła nazwę na Within Temptation. Formacja wydała 7 płyt studyjnych: Enter, Mother Earth, The Silent Force, The Heart Of Everything, The Unforgiving, Hydra oraz Resist. Poza śpiewaniem i pisaniem tekstów Sharon projektuje również stroje sceniczne dla WT i bierze udział w komponowaniu. Miała swój wkład w komponowaniu takich utworów, jak Angels, Covered By Roses, Edge Of The World, Faster, In The Middle Of The Night, Let Us Burn  Memories, Shot In The Dark, The Heart Of Everything, Utopia, What Have You Done czy Why Not Me. Z kolei kawałki Somewhere i In Vain Sharon skomponowała w całości sama.

Sharon nie ma wykształcenia muzycznego – jest absolwentką studiów projektanckich. Głos Sharon to mezzosopran, a muzyka, którą tworzy wokalistka, to metal symfoniczny.

Sharon jako solistka

W 2017 roku Sharon rozpoczęła swój solowy projekt – My Indigo. W 2018 roku wydała debiutancki solowy album o tym samym tytule. Co ciekawe, piosenka Firelight (z albumu Resist) pierwotnie miała się ukazać na płycie My Indigo, ale wokalistka uznała, że jest zbyt mroczna. I tak kawałek trafił na ostatni krążek WT.

Wystąpiła gościnnie u takich artystów, jak Delain, Avantasia, After Forever czy Saint Asonia.

Sharon prywatnie

Prywatnie Sharon ma trójkę dzieci – córkę Evę Lunę (lat 15) oraz dwóch synów: Robina Aidena (lat 11) i Logana Arwina (lat 9).

Within Temptation w Polsce

Within Temptation pojawią się dwukrotnie w Polsce w 2021 roku. Po raz pierwszy jako gość specjalny Iron Maiden 11 czerwca na PGE Narodowym w Warszawie. Po raz drugi zagrają wraz z Evanescence 12 września w Arenie Gliwice.