Ewa Farna obchodzi dzisiaj 27. urodziny!

Ewa Farna obchodzi dzisiaj swoje 27. urodziny! Wszystkiego najlepszego!

Ewa Farna urodziła się 12 sierpnia 1993 roku w Trzyńcu w Czechach. Jest Polką pochodzącą z Zaolzia. Jako dziecko brała udział w konkursach piosenek. Podczas jednego z nich zauważył ją Leszek Wronka, który zaproponował jej współpracę. Pierwszą płytę Ewa nagrała w wieku 13 lat – Měls mě vůbec rád. Później wydała jeszcze 3 czeskojęzyczne płyty: Ticho, Virtuální oraz Leporelo.

Ewa Farna na polskim rynku muzycznym

Na polskim rynku muzycznym zadebiutowała w 2007 roku albumem Sam na sam. Jednak prawdziwy sukces przyniósł jej tytułowy singiel z płyty Cicho. Na festiwalu w Sopocie utwór ten otrzymał tytuł Polski hit lata 2009. Sama płyta pokryła się platyną i zdobyła nagrodę Superjedynki podczas festiwalu w Opolu. W 2010 roku ukazał się album EWAkuacja, który również spotkał się z dużym uznaniem publiczności. Poza statusem platynowej płyty, Ewa odebrała za niego statuetki w kategorii Płyta roku, Teledysk roku i Charts Award. Za tytułowy numer otrzymała także nagrody za Cyfrowy hit roku i Hit roku.

Pośród szeregu nagród, jakie otrzymała piosenkarka, warto wymienić m.in. nagrodę Eska Music Awards w kategorii Artystka roku, Europejską Nagrodę Muzyczną MTV dla najlepszego polskiego wokalisty, Kid’s Choice Awards w kategorii Najlepsza polska gwiazda lub Słowika Publiczności za numer Cicho.

W 2013 roku ukazał się jej siódmy studyjny album – (W)Inna? Promowały go single Znak, Rutyna, Ulubiona rzecz i Tajna misja. Wszystkie spotkały się z uznaniem odbiorców.

2 lata później Ewa wydała płytę Inna, zawierającą 4 nowe utwory: Tu, Niekoniecznie, Na ostrzu oraz W silnych ramionach (w duecie z Tomkiem Lubertem). Krążek zawierał również jazzowo-akustyczne aranżacje kawałków Ewy, w tym m.in. Cicho, Bez łez, Śmiej się albo Poradnik dla początkujących.

Ewa nagrała duet z raperem KaEnem – Echo oraz ze Smolastym – Pełnia. 

Jej piosenka Wszystko albo nic ukazała się na ścieżce dźwiękowej do filmu o tym samym tytule. Z kolei jej duet z Kubą Molędą – Nie zmieniajmy nic pojawiła się w polskiej wersji filmu Camp Rock 2: Ostatni obóz.

W 2017 roku ukazał się film biograficzny o Ewie – Ewa Farna: Skazana na busa. Można go obejrzeć na Netfliksie.

Pozamuzyczne projekty Ewy

Farna podkładała również głos w filmach Sing (postać Ash) oraz Trolle 2 (Barb). Pojawiła się tez gościnnie w serialu Hela w opałach.

Ewa była jurorką w czeskim Super Star, polskim Idolu i X-Factor oraz Śpiewajmy razem. All Together Now. Była także kapitanką Bitwy na głosy.

Gwiazda pojawiła się w reklamach restauracji Subway, marki Monster High czy sieci Play.

Ewa Farna prywatnie

Ewa ma młodszą siostrę, Magdalenę. To o niej piosenkarka napisała utwór Z napisami z płyty (W)Inna?

Piosenka Uwierzyć została zadedykowana zmarłej babci wokalistki.

Mając 12 lat, została najmłodszą zwyciężczynią programu Szansa na sukces.

Jako dziecko Ewa trenowała narciarstwo.

Piosenkarka od 2017 roku jest mężatką. Jej ukochanym jest Martin Chobot – muzyk z jej zespołu. W 2019 roku para została rodzicami – urodził im się synek Artur.

Ewa Farna koncertowo

Piosenkarka niedawno wróciła do koncertowania. 7 sierpnia zagrała w mieście Valtice w Czechach. W sierpniu zagra jeszcze 3 koncerty: 14 sierpnia pojawi się w Pradze, 22 sierpnia w Holysovie, a 29 sierpnia – w Valecovie.