Wszystkiego najlepszego, Tomek Lubert!

Dzisiaj (22 czerwca) urodziny obchodzi Tomasz Lubert. Wszystkiego najlepszego!

Początki zespołu Virgin

Tomasz Lubert urodził się 22 czerwca 1972 roku w Gdańsku. W 2000 roku założył zespół Virgin, gdzie był gitarzystą i obsługiwał loopy oraz instrumenty klawiszowe. Poza nim grupę tworzyli: wokalistka Dorota „Doda” Rabczewska, basista i gitarzysta Krzysztof Najman oraz perkusista Piotr Pniak. W 2002 roku zadebiutowali krążkiem Virgin. Płytę promowały single To Ty i Mam Tylko Ciebie. Album dotarł do 31. miejsca listy OLIS. 2 lata później wydano drugi album zespołu – Bimbo, który zajął 1.miejsce zestawienia OLiS. Płytę promowały single Dżaga, Kolejny raz i Nie zawiedź mnie.

Prawdziwy sukces jednak grupa osiągnęła trzecią płytą – Ficca, która pokryła się podwójną platyną. Promowały ją single 2 bajki oraz Znak pokoju, który zdobył dla zespołu nagrodę Słowika publiczności podczas festiwalu w Sopocie w 2005 roku. Komercyjny sukces albumu spowodował wydanie jego reedycji promowanej singlem Szansa, dzięki któremu Virgin zwyciężyli w konkursie Premiery podczas XLIII Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Inne projekty Tomka Luberta

W 2007 roku zespół się rozpadł, a Tomek założył grupę Video. Jednak odszedł z niej w 2009 roku, a jego kolejnym projektem była kapela Volver. Grupa nagrała 2 płyty – 10 historii o miłości (która pokryła się złotem) i Kocha, lubi, szanuje. W 2010 roku formacja zdobyła Nagrodę SuperJedynki na XLVII Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w kategorii Debiut roku. W 2012 roku zdobyli Złoty Samowar na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej za utwór Million ałych roz. Grupa rozpadła się po 5 latach działalności.

W 2014 roku muzyk wydał swój solowy album – Z miłości do muzyki. Gościnnie wystąpili na nim m.in. Doda (Hej), Ewa Farna (W silnych ramionach) czy Anja Orthodox (Karcianka).

Reaktywacja Virgin

W 2016 roku Doda i Lubert reaktywowali zespół Virgin i wydali album Choni. Singiel Niebezpieczna kobieta trafił na ścieżkę dźwiękową filmu Patryka Vegi – Pitbull. Niebezpieczne kobiety. Poza tym płytę promowały single Sens, Kopiuj Wklej oraz Miłość na etat (w teledysku do tej piosenki można obejrzeć materiały wideo ze ślubu Dody w 2018 roku). Płyta zawierała również wielkie hity grupy – Dżaga, 2 bajki, Znak pokoju, Mam tylko ciebie oraz Szansa. W 2019 roku grupa ostatecznie zakończyła działalność.

Tomek prywatnie

Prywatnie Tomek wraz z żoną Ewą prowadzi fundację Luberty Pomagają, która wspiera dzieci z oddziałów onkologicznych.