Gentleman po dwóch latach wraca do Polski!

Jesienią tego roku do Polski powraca jeden z najbardziej popularnych wykonawców muzyki reggae na świecie. Gentleman zagra 7 listopada 2020 w warszawskiej Progresji.

Urodzony w Niemczech, ale od ponad dwudziestu lat związany z Jamajką i muzyką reggae. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych artystów wykonujących ten gatunek na świecie. W swojej muzyce zręcznie łączy niemiecką precyzję z jamajskim flow, śpiewa po angielsku i w patois – kreolskim dialekcie używanym na Jamajce. Ostatni raz w Polsce wystąpił w 2018 roku, a tegoroczny koncert zaplanowany jest na 7 listopada.

Gentleman Live 2020 w Warszawie

Data koncertu: 7 listopad 2020
Miejsce: Progresja Music Zone, ul. Fort Wola 22, Warszawa
Otwarcie drzwi: 19:00
Support: 20:00 ( T.B.A.)
GENTLEMAN: 21:00
After Party: 23:00
Zakończenie: 01:00

Bilety:
Pierwsza pula biletów : 119 PLN do 30.01. lub do wyczerpania – WYPRZEDANE
Druga pula biletów: 149 PLN do 06.11. lub do wyczerpania puli
Kolekcjonerskie: 149 PLN ( Reggae w Polsce )
W dniu koncertu: 180 PLN

Dystrybucja: www.progresja.com, Ticketmaster, Media Markt i Reggae w Polsce (kolekcjonerskie)

Gentleman karierę muzyczną rozpoczynał w latach 90. jako raper. Zawsze fascynowała go kultura karaibska, a liczne wyjazdy na Jamajkę ukształtowały jego niezwykłą osobowość i charakter. Jego kariera ruszyła z kopyta po wydaniu płyty Trodin On w 1999 roku. Artysta jest ceniony na całym świecie, a utwory Dem Gone i Leave Us Alone na stałe zapisały się do kanonu muzyki popularnej.

Do tej pory nagrał 11 płyt i koncertuje na całym globie. Ma na koncie występ w ramach MTV Unplugged, przepięknego koncertu, w czasie którego zaśpiewali z nim Ky-Mani Marley i Shaggy. Jego zapis również został wydany na płycie w 2014 roku. Gentleman ma otwarty umysł na różnego rodzaju projekty muzyczne, w związku z czym zrealizowany został SYMPHONICAL z udziałem polskiej orkiestry kameralnej i chóru. Oprócz tego pojawił się w filmie Journey to Jah, który opowiada o jamajskiej kulturze z perspektywy europejskich muzyków. Zdobył wiele nagród oraz angażuje się w działalność na rzecz pokoju na świecie.