„Ta stylistyka bardzo nam się podoba” – wywiad z 4Dreamers

Zdjęcie wykorzystane dzięki zgodzie Universal Music Polska.

4Dreamers to młody boysband, który powstał dzięki programowi The Voice Kids. Kuba, Max, Tomek i Mateusz wydali ostatnio singiel Nie wiem – z tej okazji miałam możliwość porozmawiania z nimi na ten temat.

Jagoda Dobrzyńska: Cześć! Dziękuję, że znaleźliście dla mnie czas i możemy porozmawiać. Zacznijmy od sprawy najważniejszej – powróciliście z nowym, wakacyjnym utworem o tytule Nie wiem. Nawiązaliście do stylistyki lat 80., klimat vintage… Skąd taki pomysł?

Hej! Wykonując na koncertach covery z lat 80. i 90. takie jak Zawsze Tam Gdzie Ty Lady Pank czy As Long As You Love Me Backstreet Boys wpadliśmy na pomysł, żeby energię tych lat przelać na naszą muzykę. I tak powstało Nie wiem. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że ta stylistyka bardzo nam się podoba.

Bardzo dobre inspiracje!

Też tak sądzimy.

Chcielibyście jeszcze kiedyś stworzyć jakiś kawałek w takim stylu? A może to jest właśnie Wasza nowa droga?

Niczego nie wykluczamy, ale na razie chcielibyśmy skupić się na tym singlu, ponieważ włożyliśmy w to bardzo dużo pracy i serca, a warunki nie były łatwe… Ze względu na pandemię – ciężko było nam się spotkać i nagrać utwór, więc praktycznie do ostatniego momentu pracowaliśmy zdalnie.

Wytrwaliście. To się ceni.

Dziękujemy!

Przy okazji… Wasz teledysk jest również oryginalny i ciekawy. Samochody, motocykle, egzotyka… Całość mi się skojarzyła z grą komputerową, GTA Vice City. Oczywiście, chodzi mi o klimat, pogodę. Też macie takie podobne odczucia?

My raczej myśleliśmy o tym, że to bardzo wakacyjny klip i chcieliśmy wykorzystać to, że Kuba właśnie zdał egzamin na prawo jazdy. Za pierwszym razem! Nie mniej jednak wszyscy się stresowaliśmy. Kuba, bo prowadził tak drogi samochód, a my, bo pierwszy raz z nim jechaliśmy. Ale się udało.

Dokładnie! W klipie pojawiła się Kinga Sawczuk czyli influencerka Kompleksiara, gwiazda TikToka. Jak doszło do tej współpracy?

Kinga jest naszą przyjaciółką, z którą poznaliśmy się lepiej przy okazji obozów fanowskich, w których oboje braliśmy udział. Od tamtego czasu mega się polubiliśmy i chcieliśmy, żeby tym razem zamiast aktorki, aktorek w teledysku pojawiła się właśnie ona.

Czy Nie wiem, wobec tego, zapowiada nową płytę lub EP-kę w Waszej dyskografii?

Na ten moment nie planujemy płyty. Skupiamy się na nowym singlu i mamy nadzieję, że Nie wiem spodoba się naszym fanom.

Myślę, że już się podoba. Od Waszego pierwszego spotkania w programie The Voice Kids minęło trochę czasu. Wciąż się dogadujecie i chcecie razem tworzyć?

Szczerze mówiąc… bywa różnie. (śmiech) Ale w programie połączyła nas miłość do muzyki i nawet jeśli są jakieś zgrzyty, to i tak mamy wspólny cel.

A teraz… najważniejsze dla mnie pytanie. Dostaliście ponownie nominację do Fryderyków, najważniejszych muzycznych nagród w Polsce. Na wyniki jeszcze musimy, z pewnością, zaczekać, ale jak myślicie, Wasz album wygra?

Bardzo się ucieszyliśmy, kiedy dowiedzieliśmy się, że już drugi rok z rzędu zostaliśmy nominowani. To ogromne wyróżnienie i oczywiście marzymy o wygranej, ale nominacja to już wystarczający dowód na to, że to co robimy ma sens.

To prawda. A jakie są Wasze najbliższe plany?

Bardzo chcielibyśmy wrócić do koncertowania i mamy nadzieję, że sytuacja niedługo się ustabilizuje oraz będziemy mogli to zrobić.

Chcecie jeszcze coś powiedzieć?

Zapraszamy serdecznie wszystkich do odsłuchania naszego najnowszego singla i obejrzenia teledysku!

Świetnie. Dziękuję raz jeszcze za rozmowę!

My też bardzo dziękujemy!